"Греція залишиться членом єврозони", - сказав він.
У своєму щорічному посланні Ж.М.Баррозу також відзначив, що нинішні боргові проблеми є найсерйознішою кризою за всю історію існування Європейського союзу.
Нагадаємо, минулого тижня офіційні Афіни спростували повідомлення, які з'явилися в місцевій пресі, про те, що прем'єр Греції Папандреу має намір вирішити питання про можливий вихід країни з єврозони на загальному референдумі.
Раніше у пресі з'явилися повідомлення про можливий дефолт Греції, у результаті якого Німеччина, один з основних власників суверенного боргу Греції, вдасться до екстреного плану допомоги банкам для компенсації втрат від держоблігацій Афін.
Також повідомлялося, що Афіни можуть звернутися до партнерів з єврозони з проханням надати їм весь обсяг кредиту до кінця 2013 року, а не до кінця 2014 року, як обговорювалося раніше. Причини, які змушують Грецію піти на такий крок, полягають в тому, що країна не може скоротити бюджетний дефіцит до бажаного рівня.
Під тиском Євросоюзу Афіни погодилися на жорстку програму економії, що припускає досягнення бюджетного дефіциту у 7,6% ВВП у 2011 році і 6,5% ВВП - в 2012 році. Проте вже зараз ясно, що країна не впорається з цим завданням.