Міністр фінансів Олександр Данилюк вважає безглуздою дискусію з МВФ щодо заміни податку на прибуток податком на виведений капітал без знаходження компенсаторів.
"МВФ знає, що компетенція і відповідальність за податкову політику і бюджет належить тільки Міністерству фінансів. Ми з ними обговорювали модель ще навесні 2017 року і вони її аналізували, коли ми готували проект закону для подання на Кабмін", - заявив міністр.
"Тоді ми прийшли до висновку разом з Фондом, що потрібно знайти компенсатори для подання у Верховну Раду. Зараз я навіть не веду дискусії з цього приводу з Фондом, поки не визначені компенсатори", – сказав він.
При цьому він уточнив, що Мінфін розглядає скорочення фінансування силовиків як основний ресурс для покриття бюджетних ризиків при запровадженні податку на виведений капітал.
"Щодо можливих компенсаторів (введення податку на виведений капітал – ред.). У нас деякі витрати, особливо, на правоохоронні органи неадекватно завищені для нашої країни", - зазначив міністр.
"Така роль силових органів не є адекватною для демократичної країни. Слід скорочувати і їх чисельність, і фінансування. Це – одне з джерел для покриття прогнозованих бюджетних ризиків", – вважає Данилюк.
За його словами, Мінфін оцінює бюджетні втрати в перший рік заміни податку на 25,9 млрд грн, у другій – 31 млрд грн.
Повідомлялося, що президент Петро Порошенко відклав подання законопроекту про податок на виведений капітал в парламент з-за позиції міжнародних партнерів, а саме МВФ.