Голова Національного банку України Валерія Гонтарева пояснила, чому в результаті виступила проти купівлі "Дельта Банку" державним Ощадбанком, хоча спочатку вона підтримувала такий варіант.
"Підтримувала. Як на мене, у випадку з "Дельтою" все вже було для цього підготовлено - споживчі кредити добре видавалися, бізнес-модель була. Це ж бізнес, ви маєте залучати гроші, ви маєте видавати кредити, там є скорингові системи, хороша мережа відділень. Але Ощадбанк приходив і розповідав, що там якийсь не такий портфель, що купувати вони його не хочуть. Тому я, до речі, була дуже здивована, коли минуло ще півроку - і з "Ощаду" прийшли знову казати про реанімацію "Дельти". Але тоді вже було пізно", - розповіла Гонтарева в інтерв'ю DT.UA.
За її словами, націоналізація цього банку була потрібна, щоб не допустити системності ефекту, а через півроку вже ніякого системного ефекту не було - він нівелювався.
"А після того, як держава вже виплатила майже 8 млрд, усі нові ідеї з перехідними та подібними банками стали нонсенсом. І ми відмовилися розглядати варіанти, сказавши Фонду гарантування вкладів, щоб вони продавали активи та відшкодовували державі ті 16 млрд, які виплатять. Свій портфель - зобов'язання "Дельти" перед НБУ - ми виставимо на торги, я всім банкам оголосила: нехай приходять, не слухають нікого, хто розповідає, що туди допустять тільки держбанки", - сказала глава НБУ.
На питання, чи вважає вона, що покупка "Дельти" Державною іпотечною установою дає державі економію в 5 млрд., Гонтарєва відповіла негативно. "Не дає. Вони 16 млрд виплатять фізособам. І вже після цього віддавати активи в інше місце - це додаткові витрати держави, а не економія. Тим паче, коли йдеться про ДІУ, яка сама фактично банкрут і не може володіти банком. Тут ще треба розібратися, яким чином ДІУ поклала в "Дельту" 3,5 млрд.", - сказала вона.
Читайте повністю інтерв'ю Юрія Сколотяного і Юлії Самаєвої з Валерією Гонтаревою: "Ці статки й ця так звана олігархія - дуті бульбашки" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".