UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гонтарева готова посприяти оздоровленню фондового ринку

Голова НБУ готова поділитися досвідом очищення банківського сектора з регулятором фондового ринку та ринку цінних паперів.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева готова надати допомогу регуляторам в очищенні ринків фінансових послуг, цінних паперів і фондового ринку. Про це Гонтарєва заявила в понеділок, 18 січня, на засіданні Цільової команди реформ фінансового сектора, передає прес-служба НБУ.

Засідання було присвячене пенсійній реформі, реформі страхового ринку, а також санації ринку цінних паперів.

"Очищення фінансового ринку та досягнення його прозорості повинне стати пріоритетом на 2016 рік. Національний банк вже пройшов цей шлях і готовий надавати допомогу в очищенні ринку, так і у виявленні реальних власників фінансових компаній", − зазначила Гонтарева.

На засіданні було прийнято рішення ініціювати проведення у Верховній Раді фінансового дня, протягом якого парламент повинен буде розглянути законопроекти, необхідні для реформування фінансового сектора країни.

У засіданні брали участь представники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, Нацкомісії з цінних паперів і регулювання фондового ринку, міністерств і громадських організацій.

Американські експерти визнали Гонтареву одним з найгірших у світі банкірів. Керівник українського центробанку отримала від експертів видання оцінку "З", ненабагато випередивши глав ЦБ Венесуели, Гватемали і Узбекистану, і, розташувавшись на одному рівні з керівниками національних банків Іраку і Нігерії, йдеться в опублікованому на сайті рейтингу Global Finance.

Декількома днями раніше президент України

Петро Порошенко заявив про подання кандидатури голови Національного банку Валерії Гонтаревої на звання найкращого глави Центробанку в 2015 році, не уточнивши, про який саме рейтинг йдеться.

При цьому Порошенко підкреслив, що він також задоволений роботою Гонтаревої.

За 2015 рік українська національна валюта гривня девальвувала приблизно на 50%, а зростання споживчих цін склало 43,3%.