Європейці довгий час жили й горя не знали, і тепер їм доводиться розплачуватися, заявила голова МВФ Крістін Лагард в інтерв'ю британській The Guardian і пообіцяла допомогти з рецептами.
«Вихід знайдеться. Обов'язково. Ми його придумаємо», - сказала Лагард у відповідь на питання про можливе подолання кризи.
Вона перерахувала кілька приводів для оптимізму: «По-перше, протекціонізм не відродився. По-друге, процитую прекрасну фразу Роберта Музіля: «Людина здатна на все, що завгодно, у тому числі на найкраще». Лагард також побачила в Італії, що одна людина здатна переламати ситуацію: новий прем'єр-міністр Маріо Монті «не турбується про власне політичне майбутнє, воно його не хвилює, він робить свою роботу і повертає впевненість»».
Журналістка видання Декка Ейткенхед зазначила, що фактично МВФ говорить грекам та іншим європейцям: «Ви жили й горя не знали, а тепер пора за це розплачуватися».
«Правильно», - спокійно кивнула Лагард.
А як же діти - вони ж ні в чому не винні? «Але їхні батьки несуть відповідальність за ситуацію. Батьки повинні платити податки», - сказала глава МВФ.
Нетривіальний прогноз на майбутнє
Лагард відмовилася давати більш певні відповіді на питання, чи стане ще гірше («я на кавовій гущі не ворожу»), і на питання, чи відмовиться Греція від євро.
Журналістка не здавалася: «У майбутньому історики напишуть, що фінансова криза почалася в 2008 році. А яку дату її завершення вони вкажуть?»
«Хм-м, після риски? Після «2008»? Дві тисячі», - твердо відповіла Лагард. Коли спантеличена журналістка повторила питання, Лагард розсміялася: «Я впевнена у перших двох цифрах: 20. Але щодо двох останніх - поки точно не скажу». !zn
Читайте також:
МВФ вже зібрав на боротьбу з кризою в єврозоні 316 млрд доларів
Глава МВФ: Світ виходить з рецесії, але позитивні тенденції не стали стійкими
Глава МВФ: Світова економіка відступила від краю прірви
Україна попросить МВФ рефінансувати старий борг новим кредитом