Голова профкому Незалежної профспілки міста Свердловська (НПмС) Костянтин Ільченко має авторитет тільки серед членів своєї нечисленної профспілки. Таку думку висловив голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайло Волинець, коментуючи захоплення представниками НПмС кабінету директора шахти "Червоний партизан" компанії "ДПЕК Свердловантрацит".
"Ця організація місцевого рівня не інтегрована у галузеві профспілки: ані в Незалежну профспілку гірників України, ані у Профспілку працівників вугільної промисловості (ППВП), які мають стосунок до контролю за виконанням галузевої угоди", - сказав М.Волинець. За його інформацією, практика відстоювання прав шахтарів шляхом блокування кабінетів існувала в 1990 роки минулого століття і вже не використовувалася близько 20 років.
Профспілковий лідер прокоментував вимогу НПмС про укладення колективного договору з первинними профспілковими організаціями. "На моїй пам'яті такий випадок був на шахті імені Баракова. Але після великої аварії на цьому підприємстві в 2000 році з'ясувалося, що суми виплат для гірників різних профспілок відрізнялися. Після цього до подібної практики роботодавці і органи влади в Україні не вдавалися", - сказав він.
М.Волинець вважає, що намір НПмС звернутися зі скаргою в Міжнародну організацію праці важко реалізувати. "У цій організації є своя чітка процедура, якої необхідно дотримуватися. Вона приймає звернення від галузевих профспілок і профспілкових об'єднань національного рівня. Звернення НПмС навіть не буде прийнято до розгляду", - упевнений експерт. Він нагадав ситуацію з Конфедерацією вільних профспілок Луганської області, лідер якої Микола Козюберда направляв масові скарги до Міжнародної конфедерації вільних профспілок і Міжнародної федерації хіміків, енергетиків, гірників і різноробів. "Там всі його листи, отримані за кілька років, зібрали і повернули йому ж з проханням більше не писати", - сказав голова НПГУ.
Представник профспілок нагадав, що при виборі концесіонера для "Свердловантрациту" в 2011 році НПГУ і ПРУП голосували за пропозицію компанії ДТЕК, що зобов'язалася 3 роки не скорочувати працівників. У той час як пропозиція другого учасника конкурсу передбачала звільнення відразу 20% персоналу, що становило 5 тис людей.
Він також підкреслив, що "ДТЕК Свердловантрацит" має повне право на проведення реструктуризації своїх підрозділів для підвищення ефективності роботи, не порушуючи закону. Керівник профспілки також заявив, що не володіє інформацією про заплановані масові звільнення на шахті "Червоний партизан" або в "ДТЕК Свердловантрацит".
М.Волинець зазначив, що К.Ільченко тісно співпрацює з М.Козюбердою, виключеним свого часу з НПГУ за розвал профспілкового руху. Тому членські організації НПГУ дуже обережно ставляться до конфлікту на шахті "Червоний партизан". М.Волинець заявив, що як учасник комісії з концесії "ДТЕК Свердловантрацит" готовий підключатися для допомоги колективу підприємства у вирішенні суперечних питань, якщо такі є.
НПГУ об'єднує 52 тис. гірників з видобутку вугілля, залізної і марганцевої руди і торфу. Входить до складу великих міжнародних профспілкових організацій.
Як повідомлялося, раніше сьогодні керівництво ВП "Шахта "Червоний партизан" назвало незаконне проникнення на підприємство представників так званої "Незалежної профспілки міста Свердловська" хуліганською витівкою.