UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова НБУ побоюється залишитися без міжнародної фінансової допомоги

Цього року НБУ розраховує на 2 млрд доларів від МВФ і Євросоюзу, але ці транші можуть не надійти.

Голова Національного банку Валерія Гонтарева побоюється, що Україна залишиться без міжнародної фінансової допомоги.

"Цього року ми вже тричі змінювали прогноз по валютних резервах. Зараз наш базовий прогноз по валютних резервах, це 17,5 млрд доларів. Але цей прогноз включає в себе 600 млн (євро макрофінансової допомоги) від ЄС та 1,3 млрд від МВФ. Нажаль, ми маємо дуже високі ризики, що ми не отримаємо цей транш цього року і нам знову доведеться змінювати наш прогноз", - сказала вона на засіданні Ради НБУ.

За її словами, якщо Україна продовжить співпрацю з міжнародними кредиторами з початку наступного року, фінансова стабільність буде збережена.

"Але якщо ми цього не зробимо, я хочу всім нагадати, що нас очікує наступного року. За нашими прогнозами, ми повинні отримати чотири транші МВФ на 5,4 млрд доларів, і нам необхідно буде сплатити 2,5 млрд доларів на обслуговування наших боргів та вже повертати перший транш 1 млрд доларів кредиту за програмою stand by, розпочатої в 2014 році", - сказала вона.

За її словам, у 2017 році очікується дефіцит поточного рахунку у 2,9 млрд доларів. "Тому я хочу, щоб всі зрозуміли, ми маємо сьогодні резервів 15,5 млрд доларів, то ми почнемо ці резерви втрачати кожного дня", - додала Гонтарева.

Нагадаємо, що голова НБУ Валерія Гонтарева звинуватила політиків-популістів у розхитуванні крихкої макроекономічної стабільності у державі. "Ми вважаємо, що це вже переходить будь-які межі і сподіваємося, що ці політики будуть відповідати перед законом за всі свої шахрайські дії", - прокоментувала вона дії Юлії Тимошенко. Гонтарева відзначила, що в "економіці нема місця популізму… обіцянки можна давати будь-які, виконувати їх неможливо".

Гонтарева також звинуватила Верховну Раду у гальмуванні структурних економічних реформ. "Структурні реформи, які необхідні для забезпечення стійкості нашої економіки проводяться в країні все повільніше і повільніше", - сказала вона.