Суд Нью-Йорка прийняв до розгляду документи, згідно з яким американський фінансовий гігант Goldman Sachs погоджується на виплату інвесторам 56,5 млн доларів. Документи надійшли до суду в п'ятницю, 16 грудня. Раніше пенсійні фонди, американська громадськість і приватні особи з числа великих інвесторів звинуватила низку європейських банків та інших фінансових структур у маніпуляції з ринковим індексом ISDAfix (банки і фінансові структури в 2009-2012 роках обмінювалися інформацією з метою встановлення індексу на потрібному рівні, що дозволяло їм маніпулювати виплатами інвесторам – ред.), пише Deutsche Welle.
Від індексу ISDAfix безпосередньо залежать фінансові свопи (угоди між двома сторонами про те, що в певну дату одна сторона заплатить іншій стороні фіксований відсоток на певну суму і отримає платіж на суму відсотка за плаваючою ставкою (наприклад, за ставкою ISDAfix) від другої сторони – ред.), від яких залежить виплата відсотків інвесторам.
Сума компенсації, яку доведеться виплатити Goldman Sachs, перевищує ті, які на даний час виплачують інші кредитно-фінансові структури, обвинувачені в маніпуляціях з ринковим індексом. Так, серед них виявилися Deutsche Bank, Bank of America, Institut Credit Suiss, RBS (50 млн доларів компенсації кожен), JP Morgan (52 млн доларів компенсації), Citigroup (42 млн доларів компенсації), Barclays (30 млн доларів компенсації). Лише після досягнення сторонами угоди сім банків, звинувачених у маніпуляціях, повинні будуть заплатити 343 млн доларів компенсації.
Рішення про виплати компенсацій за спекулятивні дії з боку BNP Paribas, HSBC, Morgan Stanley, UBS, Nomura, Wells Fargo і Broker ICAP поки що немає.
Нагадаємо, Goldman Sachs, заснований у 1869 році, є одним із найбільших банків у світі і управляє сукупними активами вартістю 861 млрд доларів, за даними на кінець 2015 року.
У серпні цього року Федеральна резервна система США оштрафувала Goldman Sachs на 36,3 млн доларів за несанкціоноване використання та розкриття конфіденційної інформації. Мова йшла про звіти органів банківського регулювання, зокрема щодо інформації про перевірки кредитних організацій.