Відповідь на всі питання і уточнення, які виникли до заявки української сторони, потрібно дати у найближчі кілька тижнів. Тим часом далеко не всі адресовані Україні питання такі прості.
«Є питання, які сформульовані відкрито, а є ті, які завуальовані, - говорить Клепіков. - Так, у листі йдеться про те, що в нашу заявку закралася арифметична помилка, пов'язана з фінансовими зобов'язаннями, взятими на себе Україною. Однак питання не в помилці: згідно з зобов'язаннями України, зазначеними у заявці, у 2011 році з держбюджету на боротьбу з ВІЛ/СНІДом має бути виділено 289 мільйонів гривень, а насправді буде лише 199 мільйонів».
Ще одним приводом для занепокоєння, за словами експерта, є те, що в нинішньому році зобов'язання з держфінансування Національної програми щодо СНІДу будуть виконані тільки на 45%.
Як повідомлялося, у кінці грудня 2010 Глобальний фонд (ГФ) боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією підтримав у повному обсязі подану від України заявку на 305 мільйонів доларів на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу. Це виявився не тільки другий за величиною в світі «позитивний» ґрант (першою країною 10-го раунду стала Кенія), але і один з найбільших за всю історію фінансування ГФ.
Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Вікторії Сорокопуд «Не нашкодь! 10-й раунд «позитивної» боротьби: хто перемагає...».