UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава МВФ: Світова економіка відступила від краю прірви

Крістін Лагард змінює риторику - після заяв про «велику депресію» глава МВФ говорить про помірний оптимізм.

Світова економіка відступила від краю прірви і показує ознаки відновлення в єврозоні та США, але високий рівень держборгу в розвинених країнах і зростання цін на енергоресурси залишаються ключовими факторами ризику. Таку думку висловила глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, виступаючи в Пекіні.

«Світова економіка може перебувати на шляху до відновлення, але права на помилку немає і простір для маневру сильно обмежений», - сказала Лагард, слова якої цитує Reuters.

Вона звернула увагу на поліпшення макроекономічних показників у США і на зусилля Європи в боротьбі з грецькою борговою кризою як на докази правильності обраного міжнародним співтовариством курсу на протидію кризі.

За її словами, «завдяки спільним зусиллям світова економіка відступила від краю прірви і в нас тепер є причини бути більш оптимістичними». «Однак оптимізм не має викликати помилкове відчуття безпеки. Як і раніше існують масштабні економічні та фінансові виклики, з якими ми маємо впоратися», - підкреслила глава МВФ.

Лагард звернулася до розвинених країн із закликом продовжити проводити збалансовану податкову політику, реформи фінансового сектора, а також структурні та інституціональні реформи. Країни, що розвиваються, за її словами, повинні зберігати високі темпи економічного зростання, однак при цьому не допускати «перегріву» економіки. !zn

Читайте також:

Глава МВФ: Світ на межі Великої депресії 1930-х років

Крістін Лагард лякає світ другою Великою депресією

Лагард сподівається, що економіки, які розвиваються, допоможуть вирішити глобальні фінансові проблеми


Глава МВФ: Світова економіка може потрапити в «втрачене десятиліття»