UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава "Нафтогазу" звинуватив "Газпром" у некомерційній поведінці

Україна закачає необхідну кількість газу в ПСГ виключно за рахунок імпорту з Європи.

Російський "Газпром" відмовився підписувати додаткову угоду про постачання газу в Україну. Це є ознакою недружньої і некомерційної поведінки, заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ефірі "5 каналу".

"Проблема в тому, що на III кв. поточного року "Газпром" відмовився підписувати додаткову угоду, яка є абсолютно необхідною, щоб поставки могли проводитися. Там навіть питання не в ціні. "Газпром" підписував подібні угоди, як мінімум, три рази – по них газ поставлявся взимку 2014-2015 рр., влітку 2015 року і в минулу зиму. Цього разу "Газпром" несподівано відмовився, що, як ми вважаємо, є ознакою недружньої і некомерційної поведінки", - пояснив Коболєв.

Він зазначив, що в "Нафтогазі" розуміли, що "Газпром" може вчинити подібним чином і тому графік закупівлі газу був побудований так, щоб Україна могла закупити весь необхідний газ з європейського напрямку. Такі закупівлі почалися в липні як за кошти Європейського банку реконструкції і розвитку, так і за власні кошти компанії.

"Ми йдемо зараз трохи з випередженням графіка, оскільки не тільки НАК імпортує, а й приватні компанії. Добовий імпорт дуже високий – близько 45-46 млн куб. м. Він більший, ніж в будь-який день минулого року. Ми розраховуємо до початку опалювального сезону накопичити близько 14,5 млрд куб. м., що є комфортним рівнем для проходження осінньо-зимового сезону", - сказав глава компанії.

Читайте також: Аваков розповів про замах на Коболєва

Нагадаємо, Україна 6 квітня завершила попередній опалювальний сезон 2015/2016 років з найбільшими за останні п'ять років запасами блакитного палива у сховищах. Російський газ взимку безпосередньо у "Газпрому" не купувався, його імпорт зупинений ще з кінця листопада і не відновлений до цих пір.

Нагадаємо, що на другий квартал Росія пропонувала Україні ціну $ 177 за тис. куб. м. Однак ця цифра ще не враховує поправку на калорійність, що означає, що вартість російського газу для НАКу є в районі $ 182-183 за тис. куб. м. В "Нафтогазі" до сьогоднішнього дня цю ціну не вважали "нижче ринкової", як намагаються переконати в РФ.

У 2015 році Україна знизила залежність від газу з Росії в 2,3 рази, імпорту напряму від "Газпрому" всього лише 6,1 млрд куб. м газу. За підсумками попереднього 2014 року імпорт становив 14,5 млрд куб. м газу.