Встановлення з 1 травня єдиної ціни газу для населення на рівні 6879 грн і для теплокомуненерго на рівні 6810 грн за 1 тис. куб. м. забезпечить надходження до держбюджету додатково близько 7 млрд грн, заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв
"Так, будуть ще звертатися за субсидіями люди, які раніше їх не оформили. Але, в цілому, для країни це рішення (про введення нової ціни – ред.) – це плюс 7 млрд грн для державного бюджету від тих сегментів, які здатні оплачувати", - сказав він в ефірі "5 каналу".
Коболєв нагадав, що в 2014 році загальний обсяг субсидій та фінансової допомоги для НАК з держбюджету, який продавав газ для населення і ТКЕ не за ринковими цінами, склав понад 120 млрд грн. У 2016 року держхолдинг не буде дотуватися з держбюджету, а на виплату субсидій незахищеним верствам населення буде спрямовано близько 35 млрд грн.
Згідно з розрахунками Мінфіну, надходження в загальний фонд держбюджету зростуть на 6,7 млрд грн. Ця цифра включає зростання надходжень ренти при видобутку газу на 3,8 млрд грн, податку на прибуток підприємств - на 1,2 млрд грн, збільшення надходження ПДВ - на 2,1 млрд грн, і падіння надходжень податку на доходи фізосіб з-за планованої скасування оподаткування пенсій на 400 млн грн.
Зазначимо, що після прийняття Кабінетом міністрів рішення про підвищення цін на газ для населення з 1 травня до ринкового рівня, в Україн подорожчає опалення - вартість теплової енергії для населення збільшиться на 60% – до 1041 грн/Гкал з 652 грн/Гкал.
У той же час, у Мінсоцполітики вже заявили про можливу нестачу коштів на субсидії для населення для оплати за газ після підвищення його вартості.