Виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль позитивно оцінив вплив на економіку зниження рівня цін на нафту до рівня близько 65 доларів за барель. Про це він заявив у кулуарах Всесвітнього економічного форуму 2020 року в Давосі, передає Alаrabiya.
При цьому Біроль висловив стурбованість станом Іраку, який є другим за величиною виробником нафти в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК).
"Сьогодні видобуток (Іраку-ред.) становить близько п'яти мільйонів барелів на день... Політична стабільність в Іраку дуже важлива не лише для ринків нафти, а й для світової економіки", - сказав він.
Що стосується угоди про скорочення видобутку нафти між ОПЕК та її союзниками на чолі з Росією, Біроль вважає, що, незважаючи на зобов'язання щодо поглиблення скорочень до 1,7 млн. барелів на день (барелів на добу), все ще буде "принаймні один мільйон барелів у день надлишкових потужностей" на ринку в першій половині 2020 року.
"Я не очікую стрибка цін при відсутності будь-яких геополітичних сюрпризів", - додав він.
Завдяки своїй угоді ОПЕК та її союзникам вдалося зберегти відносно стабільні світові ринки, від 50 до 75 доларів за барель. Біроль також підкреслив, що зміна клімату є серйозною проблемою для галузі.
За словами Бірола, незважаючи на те, що нове виробництво за ціною $ 65 за барель буде "досить гарним" для галузі, об'єднання цих інвестицій з рішеннями проблем зміни клімату буде залишатися складним завданням.
Як повідомлялося, на початку січня нафта подорожчала більш ніж на 2% на тлі загибелі іранського генерала Касема Сулеймані в результаті удару США.