UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава ФДМ розкрив подробиці скандального скасування приватизації НДІ

Ігор Білоус вважає, що покупець НДІ Електромеханічних виробів зробив фонду "ласку", купивши його.

Голова Фонду держмайна Ігор Білоус заявляє, що скандал навколо приватизації столичного НДІ Електромеханічних виробів, який нещодавно розгорівся, спровокований директором підприємства.

Нагадаємо, після проведення конкурсу з продажу контрольного пакету НДІ Електромеханічних виробів у вересні 2015 року, який виграло ПРАТ "Вентиляційні системи", купивши 94% акцій за 16 млн грн, Генпрокуратурою було розпочато досудове розслідування в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що заподіяло тяжкі наслідки). У Головній військовій прокуратурі оцінили орієнтовну ринкову вартість активів НДІ електромеханічних виробів в 122 млн грн. А 7 жовтня Печерський суд санкціонував накладення арешту на акції інституту, і виїмку документів в ФДМУ.

Ігор Білоус в інтерв'ю DT.UA заявив, що озвучена прокуратурою оцінка вартості інституту є явно завищеною, а підприємство було продано з метою не допустити його банкрутства.

"І якщо ми цей інститут передамо куди-небудь, я вам гарантую, що він збанкрутує за два місяці. Немає грошей для його утримання, немає замовлень, які б його утримали на плаву. І ми всі це розуміємо. Для того щоб було одним банкрутством менше, ми і провели приватизацію", - зазначив Білоус.

"Оцінка зроблена абсолютно правильно. Я нікому не заважав зайти і купити це підприємство за 17, 19, 25 за 45 або, як пишуть прокурори, за 188 млн. Ніхто нікому не заважав. Для цього і проводять відкритий аукціон", - наполягає голова ФДМ.

На його думку, переможець конкурсу "зробив послугу", купивши це підприємство. "От у нас є реальний інвестор (ПАТ "Вентиляційні системи", що виграло аукціон. - ред), який хоче там запустити виробництво двигунів. Абсолютно нормальна українська компанія з мільярдними оборотами, сотнями робочих місць, з реальним виробництвом, експортною виручкою, сплаченими податками. Приходить і, за великим рахунком, робить нам ласку, купуючи НДІ. І тут прибігають прокурори, зупиняють приватизацію, називають інститут на межі банкрутства стратегічним. І ми всі зараз займаємося тим, що з'ясовуємо, чи дійсно цей об'єкт - стратегічний", - розповів Білоус.

Також у нього є маса питань до прокуратури, яка не реагувала на плани продати НДІ до самого останнього моменту.

"Чому прокуратура й Укроборонпром не помітили, що стратегічне підприємство потрапило в 271-шу постанову? Чому вони ще тоді не захотіли виключити його з приватизаційного списку? Може, тому, що для цього треба було направити листа не мені, а прем'єр-міністру або президенту, які й уповноважені зупиняти приватизацію? От тільки для цього треба мати техніко-економічне обґрунтування цього рішення. А тут просто пишуть листа на два абзаци: от ми вирішили, що ви нам маєте об'єкт передати. Хто вирішив? Кому передати? Чому передати? І чому саме за три дні до аукціону? Уже після внесення гарантій? Зараз мені прокурори говорять, що я повинен був зупинити приватизацію. Як я мав уже це зупинити? Для зупинки є процедура, було чотири місяці часу. А в такому вигляді це просто маніпуляція", - стверджує Білоус.

Читайте повністю інтерв'ю Юлії Самаєвої та Ігоря Маскалевича з Ігорем Білоусом: "Якщо ми можемо хоч якось запустити ринкові механізми, ми повинні це зробити" в наступному номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".