Про це у четвер, 7 квітня, заявив заступник голови правління ВАТ «Газпром» Валерій Голубєв. За його словами, підрахунок цієї суми утворено за рахунок різниці у вартості: зараз Україна отримує газ за європейською формулою ціни.
"Якщо в Україні застосувати рівень рівнодохідності, який ми дали за цією формулою, то ціна на газ буде нижчою", - уточнив В.Голубєв і додав, що тариф на прокачування газу по території України у разі вступу до Митного союзу також буде знижено.
Нагадаємо, уповноважений Кабінету міністрів щодо співробітництва з РФ, країнами СНД і Євразійського економічного співтовариства Валерій Мунтіян нещодавно говорив про те, що від вступу до Митного союзу Україна отримає 10 млрд дол. «За попередніми розрахунками, скасування експортних мит на нафту дасть до 3 млрд дол, на нафтопродукти - близько 500 млн дол, зниження цін на газ до рівня внутрішньоросійських - 4,5 млрд дол, компенсація за зміну зобов'язань України перед СОТ - 1,9 млрд дол. Окрім того, ми будемо наполягати на гарантіях обсягу транзиту російського газу по українській ГТС на рівні не менше 95,8 млрд кубометрів», - заявив В.Мунтіян.
Ціна на російський газ для України у II кварталі 2011 року становить 280 дол за тисячу кубометрів, що на 6,06% більше у порівнянні з І кварталом (264 дол).
Прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні уряду у середу, 6 квітня, вкотре заявив про необхідність переглянути газові контракти з російською стороною. У зв'язку з цим він доручив першому віце-прем'єру Андрію Клюєву і міністру енергетики та вугільної промисловості Юрію Бойку підготувати до засідання українсько-російського міжурядового комітету додаткові аргументи перегляду формули ціни на газ.
Українсько-російські газові домовленості востаннє переглядалися рік тому, 21 квітня. Тоді президенти Віктор Янукович і Дмитро Медвєдєв у Харкові підписали так званий «Харківський пакт» - угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі. В обмін на цю угоду Україна домоглася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 дол за тисячу кубометрів.
Після цього Київ неодноразово заявляв про необхідність переглянути газові угоди, на що «Газпром» відповідав, що не бачить для цього підстав.
За матеріалами: РБК