UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Газпром" зупиняє частину робіт по "Південному коридору" і скасовує тендери на 50 млрд рублів – ЗМІ

Раніше російський газовий монополіст скасував тендери на чотири об'єкти на суму 10,8 млрд рублів.

"Газпром" призупиняє частину робіт за проектом "Південний коридор", який передбачає збільшення поставок газу в центральні і південні регіони Росії, а також подачу газу в газопровід "Турецький потік", повідомляє з посиланням на свої джерела РИА Новости.

Крім цього, "Газпром" скасував близько 20 тендерів на загальну суму понад 50 млрд рублів з добудови компресорних станцій та лінійних частин ниток "Південного коридору". Раніше російський газовий монополіст повідомив про скасування тендерів на чотири об'єкти на суму 10,8 млрд рублів.

8 липня "Газпром" розірвав контракт з італійської компанії Saipem на будівництво "Турецького потоку". Російська компанія несподівано розірвала даний контракт у той момент, коли трубоукладчик Saipem - Castoro Sei встав на якір у районі міста Анапи, звідки він планував почати будівництво газопроводу. Тепер на додаток контрактом на будівельні роботи "Газпрому" доведеться виплатити Saipem близько 300 млн дол за шестимісячний простий кораблів з моменту припинення "Південного потоку" і початку реалізації "Турецького потоку".

В грудні 2014 року через позиції Єврокомісії Росія відмовилася від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. Тоді ж в ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід "Турецький потік". За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені.

Планується, що роботи для будівництва "Турецького потоку" почнуться в кінці червня, запустити його в "Газпромі" планують з 2019 року, якраз після того, як РФ збирається відмовитися від переукладення транзитного контракту з Україною.

У квітні глави МЗС Греції, Угорщини, Македонії та Туреччини підтвердили намір брати участь у будівництві газопроводу по новому маршруту. Втім, "Турецький потік" не схвалює сам Євросоюз.

"Турецький потік" протяжністю близько 1100 кілометрів і пропускною здатністю 63 мільярди кубометрів газу на рік буде складатися з чотирьох ниток. "Газпром" має намір транспортувати по ньому паливо в країни Південно-Східної Європи. При цьому сама Туреччина не буде брати участь у його будівництві.

З самого початку цей проект мав на меті тиск на ЄС і Україну з тим, щоб отримати контроль над нашою газотранспортною системою пише Сергій Корсунський у статті "Прохолодні води "Турецького потоку" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. України".