Російський "Газпром" здивований звинуваченнями на свою адресу про блокування реверсних постачань газу в Україну.
Про це заявив офіційний представник "Газпрому", прес-секретар глави Компанії Олексія Міллера Сергій Купріянов в ефірі радіостанції "Ехо Москви" увечері в середу, 26 червня.
"Ситуація дуже проста. Деякі покупці в Європі думають, що можуть стати постачальниками газу в Україну, але забувають при цьому, що за нашими контрактами вони повинні отримати газ, який ми їм продали, у себе вдома (на своїй території - ред.), а не десь іще - ні на українсько-словацькому кордоні, на російсько-українському. Ми повинні їм здати газ у певній точці, далі. Там ми його і віддаємо. Чому це називають "блокуванням ("Газпромом" реверсу газу в Україну - ред.), - я не знаю", - заявив Купріянов.
"Якщо вони хочуть транспортувати газ у зворотний бік, нехай транспортують, а якщо немає газопроводу, то нема чого і замахуватися", - додав представник "Газпрому".
"Газпром" блокує реверс зі Словаччини, користуючись правом керувати українською ГТС
На запитання ведучого, чи не вважає "Газпром" загрозою контракти з НАК "Нафтогазом" те, що Україна купляє більш дешевий реверсний газ (на більш ніж $ 100 нижче - ред.), Купріянов зазначив, що "поки в цьому більше галасу, ніж реальних постачань", до того ж і "ціна не принципово відрізняється".
При цьому Купріянов також прокоментував нещодавні висловлювання міністра енергетики України Едуарда Ставицького, який 25 червня на прохання журналістів підтвердив інформацію DT.UA про блокування "Газпромом" реверсних постачань газу з території Словаччини німецькій компанії RWEST.
Нагадаємо, тоді Ставицький дослівно заявив, що "я остаточно не прокоментую, але деякою мірою ця інформація вірна".
"Дуже чудова фраза. Ми вчора (у "Газпромі" - ред.) теж дуже тішилися цій заяві", - з сарказмом зауважив Киприянов.
Як відомо, Україна з листопада 2012 року розпочала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з компанією RWE Supply&Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013 року почалися постачання природного газу з боку Угорщини, ведуться переговори з Румунією. Окрім того, вже двічі планувалося провести тестові прокачування газу з території Словаччини, однак вони так і не відбулися.
Нагадаємо, як писало DT.UA, Україна зараз імпортує газ з території Польщі і Угорщини, бо сама контролює ГТС на даних ділянках. Почати постачання газу через територію Словаччини німецькій RWE поки не вдається не через відсутність технічних можливостей, а через російський "Газпром", який фактично блокує постачання, відмовляючись погодити заявку на транспортування газу в Україну (реверс). Така можливість у "Газпрому" є згідно з контрактом з "Нафтогазом" від 19 січня 2009 року, яким передбачено право російського монополіста виконувати функції оператора української ГТС на даному відрізку до кордонів ЄС. !zn
Читайте також:
Ставицький частково підтвердив, що Росія блокує постачання газу зі Словаччини