Глава "Газпрому" Олексій Міллер заявляє, що загальна заборгованість України перед компанією становить $ 2,44 млрд.
"Сьогодні на адресу "Нафтогаз України" "Газпром" направив лист про те, що залишається несплаченою заборгованість в обсязі 2 млрд 196 млн доларів, а також на суму прострочених платежів нараховуються пені строго у відповідності з умовами контракту, який був підписаний 21 січня 2009 року", - розповів він на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим.
При цьому він нагадав, що дія знижки на газ для України закінчується 1 квітня. "Знижка, яка була надана РФ згідно з розпорядженням уряду, припинить свою дію, і з 1 квітня постачання газу в Україну будуть здійснюватися суворо у відповідності з контрактом", - сказав Міллер.
В рамках реалізації досягнутих 30 жовтня в Брюсселі тристоронніх домовленостей РФ, ЄС і України щодо газу, ппрем'єр РФ Медведєв 1 листопада підписав постанову, яка передбачає знижку в 100 дол. на газ для України. Отже, так званий зимовий пакет по газу з урахуванням підписаної знижки дозволив забезпечити ціну на російський газ для "Нафтогазу України" у 4 кварталі 2014 року на рівні 378 дол. за 1 тис. куб. м. При цьому "особливий порядок ціноутворення" при постачанні російського природного газу в Україну буде застосовуватися в період з 1 листопада 2014 року по 31 березня 2015 року.
ZN.UA за результатами аналізу підписаних з Росією угод писав про те, що дані документи дають підставу для нового конфлікту. Так, із тексту Доповнення №33 до російсько-українського контракту випливає, що стосовно обов'язкових умов поставок газу, а саме: оплати боргу за газ, поставлений "Газпромом" на адресу "Нафтогазу" в листопаді-грудні 2013 р. і квітні-червні 2014 р., - сторони "заявили" різні підходи.
Так, на думку "Нафтогазу", виплату 3,1 млрд дол. "є повною оплатою неоплачених рахунків (розрахунок базується на ціні, що дорівнює 268,5 дол. за тисячу кубометрів)". "Газпром" заявляє як продавець, що ця ж сума "є частковим погашенням заборгованості покупця" за той же обсяг газу.
Очевидно, що з цієї причини в Додатку №33 не зафіксований точний обсяг неоплаченого газу - кожна зі сторін рахує по-своєму. Це ж обставина здатна ускладнити подальші переговори, особливо про постачання газу в період з 1 січня по 31 березня 2015 р.