В російському "Газпромі" повідомили про те, що газопровід "Північний потік-2" побудований на третину. На сьогодні проклали близько 830 км труб по дну Балтійського моря, що становить близько 34% готовності проекту, розповіли в російській державній компанії.
"На сьогоднішній день по дну Балтійського моря укладено близько 830 км труб - близько 34% від загальної протяжності газопроводу", - йдеться в повідомленні "Газпрому"за підсумками робочої зустрічі голови правління Олексія Міллера і голови наглядової ради Uniper (один з партнерів "Газпрому" по "Північному потоку - 2") Бернхарда Ройтерсберга.
12 березня на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі була прийнята резолюція, в якій зазначається, що Росія більше не є стратегічним партнером Євросоюзу, а підписана в 1994 році Угода про партнерство і співробітництво (УПС) потребує перегляду. Резолюція взяли 402 голосами "за", 163 - "проти", і 89 євродепутатів утрималися. У цій резолюції ЄП заявив, що будівництво трубопроводу "Північний потік-2" повинно бути зупинено.
Адміністрація Трампа неодноразово критикувала угоду між Німеччиною і Росією про будівництво газопроводу "Північний потік-2". У Вашингтоні підкреслювали, що Берлін добровільно ставить себе в залежність від російського газу.
Проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" виступає Україна, оскільки це може загрожувати нашій енергетичній безпеці - Росія може закрити транзит газу через Україну.
Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".