UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Газпром" не домовився з Китаєм щодо постачання газу

Переговори ще не закінчено і шанс підписати угоду ще є, запевняє прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков. Основним спірним моментом в переговорах залишається ціна на газ і формула її індексації.

Десятирічні переговори про постачання газу до Китаю затягуються. У підсумковому списку документів, підписаних за підсумками візиту до Китаю президента Росії Володимира Путіна контракт "Газпрому" з китайською CNPC на постачання газу не значиться.

Хоча в попередньому проекті підсумкових документів був пункт щодо "Газпрому" і східного маршруту, але в підсумку угоду не було підписано, пишуть "Ведомости" з посиланням на джерело в делегації.

У свою чергу прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков запевняє, що візит не закінчено, щодо газу істотний прогрес, "може бути підписано у будь-який момент". За його словами, на переговорах стосовно газу досягнуто прогресу, їх буде продовжено і сьогодні (20 травня). На момент підготовки матеріалу представник "Газпрому" на питання видання не відповів.

Читайте: Китай відмовився купувати російський газ дорожче, ніж за 250 доларів

Переговори про постачання російського газу до Китаю проводять з 2004 р. Спочатку обговорювали два маршрути - західний і східний - із загальним обсягом постачань до 70 млрд куб. м на рік. Але у березні 2013 р. було вирішено обмежитися тільки східним маршрутом з обсягом до 38 млрд куб. м на рік.

Основним суперечним моментом в переговорах залишається ціна на газ і формула її індексації.

В останньому інтерв'ю Bloomberg TV напередодні візиту Путіна прем'єр-міністр Дмитро Медвєдєв заявив, що переговори з Китаєм про постачання газу ведуться давно, назвав переговори "не найпростішими" через розбіжності поглядів про ціну, але додав, що вважає ймовірність підписання довгострокового договору дуже високою. Про ціну він говорити не став, відзначивши, що в умовах газового співробітництва вона "не буває фіксованою", визначається за формулою і залежить від обсягу, довжини труби, якості газу та інших факторів. Він спростував підозри інтерв'юера про те, що ціна для Китаю буде нижчою, ніж для Європи. "Але зрозуміло, що постачання до Європи - це одне, а постачання на новий ринок - це інше. Для того щоб залучити новий ринок, а з іншого боку, для того, щоб домовитися щодо всіх параметрів співробітництва, часом використовують різні способи для того, щоб стимулювати постачання, включаючи аванси, різні форми премій тощо, тобто всі ці фактори беруть до уваги при визначенні ціни, і, я впевнений, у кінцевому рахунку це буде справедлива ціна, абсолютно співвідносна з постачанням до Європи", - сказав Медвєдєв. !zn

Читайте також:

РФ не буде обговорювати з Україною зміну ціни у контракті, але чергову "знижку" може дати

Країни ЄС готують спільного листа Путіну з приводу газу

Литва домоглася від "Газпрому" зниження ціни газу до 370 доларів