UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Газпром" готовий побудувати нову трубу в обхід України у максимально стислі терміни

У Росії вважають, що проект "Ямал-Європа-2" можна реалізувати без високих капітальних витрат.

Голова "3 в обхід України може бути побудовано в дуже стислі терміни, оскільки він не вимагає значних витрат. Про це Міллер заявив 14 травня під час візиту до Білорусі.

"Проект "Ямал-Європа-2", який ми анонсували в цьому році, дійсно дуже важливий для таких країн, як Польща, Словаччина, Угорщина. Тому що реалізація цього проекту, без сумніву, підвищить надійність і стабільність постачань газу в ці країни. При цьому треба відзначити те, що цей проект відрізняється від інших низкою істотних переваг", - сказав він.

Як заявив Міллер, "проект не вимагає якихось високих капітальних витрат", він є високоефективним. "У нас на сьогоднішній день є попередні техніко-економічні оцінки цього проекту. І згідно з меморандумом, який був підписаний нещодавно з нашими польськими колегами у Санкт-Петербурзі, розпочата робота з розробки техніко-економічного обґрунтування проекту "Ямал-Європа-2", яке буде завершено до кінця цього року", - зазначив він.

Глава "Газпрому" нагадав, що газопровід "Ямал-Європа-1" з самого початку будувався з "інфраструктурним заділом для будівництва другої нитки". Ще однією перевагою проекту Міллер назвав "дуже-дуже стислі терміни будівництва".

"Найголовніше, що я хотів би підкреслити, що відрізняє цей проект від інших проектів, що вже в даний час є відповідна договірна база між Росією і Польщею - це міжурядова угода з реалізації проекту "Ямал-Європа-2". Саме ця міжурядова угода є основою для реалізації проекту "Ямал-Європа-2", - заявив Міллер.

Він повідомив, що з білоруськими колегами вже провели попередню оцінку щодо того, які роботи мають бути виконані на території Білорусі.

"Можу сказати, що на першому етапі реалізації проекту - у будь-якому разі, якщо говорити про додатковий обсяг газу, який може транзитуватися через територію Білорусі та Польщі, а це 15 млрд куб. м газу - для того, щоб ці додаткові обсяги транзитувати нам, в принципі, потрібні тільки реконструкція і модернізація газотранспортної системи Білорусі", - заявив Міллер.

Нагадаємо, 5 квітня у Санкт-Петербурзі був підписаний меморандум між "Газпромом" і EuRoPol Gaz (48% акцій володіє польська нафтогазова компанія PGNiG) щодо намірів будівництва газопроводу "Ямал-Європа-2" з Білорусі через Польщу до Словаччини в обхід території України.

У той же день міністр держказначейства Польщі Миколай Будзановський звинуватив представників російського газового монополіста "Газпром" у поширенні неправдивої інформації про підписаний в четвер меморандум з реалізації проекту. Польський чиновник підкреслив, що підписаний документ не зобов'язує Польщу будувати газопровід, і назвав його "технічним".

Як згодом з'ясувалося, прем'єр-міністр Туск дізнався про підписання меморандуму від журналістів. Він заявив, що польська влада не підтримає будівництво ще одного трубопроводу в обхід України і не зацікавлена у збільшенні газових постачань з РФ, оскільки хоче зменшити свою енергетичну залежність від росіян. !zn

Читайте також:

У Польщі звільнили міністра, що допустив меморандум про газопровід в обхід України

Меморандум "Газпрому" з польською Europolgaz не передбачає будівництва газопроводу

Поляків здивувало рішення про новий газопровід з Росії