UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Газпром" дискредитує Україну: розриває договір про підтримку стабільності поставок газу в ЄС

Європейські споживачі тепер не зможуть отримати російський газ у великих обсягах, потрібних їм, наприклад, у випадку різкого похолодання. Якщо "Газпром" раптом різко скоротить поставки, Україна не зможе "позичити" ЄС відсутній обсяг газу, крім того, що поставить РФ.

Російський "Газпром" продовжує робити спроби диcкредитувати Україну як надійного транзитера газу в Європу.

Як повідомили в прес-службі НАК "Нафтогазу України", яка відповідає за продаж російського газу за кордон "дочка" "Газпрому" - компанія "Газпром експорт" повідомила оператору української газотранспортної системи ПАТ "Укртрансгаз" про своє бажання розірвати договір (технічна угода від 2010 року), що передбачав компенсацію українською стороною добових коливань споживання газу в Європі. Дія договору буде припинено з 23 червня 2014 року.

Як пояснюють в НАКу, транзит фізичних обсягів газу по території України займає близько 36 годин. І згідно з умовами цього договору, у разі істотного перевищення потреби Європи в газі над поданої раніше заявкою "Газпром експорту", "Укртрансгаз" компенсував необхідні обсяги за рахунок власних резервів, після чого російська сторона оплачувала цю послугу.

У "Нафтогазі" попереджають, що при відсутності такого договору український оператор не буде мати юридичних підстав для компенсації істотних відхилень споживання газу день у день.

zn
Україна не зобов'язана за свій рахунок, як вимагає "Газпром", резервувати газ в ПСГ для підтримки транзиту

"Рішення про розірвання договору не має економічного обґрунтування і підвищує ризики невиконання ВАТ "Газпром" своїх зобов'язань перед європейськими покупцями", - йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

"Аналогічний ризик для надійності роботи "Газпрому" на європейському напрямі несе і створення російської компанією перешкод для формування резервів газу в ПСГ України", - додають в Наку.

"Ми спостерігаємо продовження кроків, ймовірно, покликаних дискредитувати український напрямок поставок газу в очах європейських партнерів. Наші російські контрагенти, по суті, відмовилися від своєї частки відповідальності за задоволення потреб європейських споживачів газу на українському напрямку. Ми розцінюємо розірвання договору, як чергову спробу лобіювання "Південного потоку", будівництво якого було зупинено європейською стороною", - резюмував глава "Нафтогазу".

Разом з тим, за словами глави "Нафтогазу України" Андрія Коболєва, українська сторона зробить все залежне від неї для забезпечення надійного транзиту газу в Європу. !zn

Читайте також:

Українська ГТС майже у 8 разів надійніше, ніж газопроводи в РФ

"Газпром" придумав варіанти поставок в ЄС у разі заморожування транзиту через Україну

Росія наполягає на своїй участі у вирішенні майбутнього ГТС України