UA / RU
Підтримати ZN.ua

Газові суперечки з Росією уряд планує залагодити лише не раніше 2016 року

Кабмін очікує завершення арбітражних розглядів між "Нафтогазом" і "Газпромом" в I півріччі 2016 року.

Раніше українська влада заявляла, що очікує завершення розгляду позовів у Стокгольмі вже влітку наступного року. Зокрема напередодні прем'єр Арсеній Яценюк, презентуючи програму дій уряду, заявив, що остаточні вердикти суду будуть "протягом найближчого року".

"Організація ефективного розгляду позову до "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі щодо умов контрактів на постачання і транзит природного газу - перше півріччя 2016 року" - йдеться в оприлюдненій Кабміном програмі дій уряду.

Повністю фінансово оздоровити НАК "Нафтогаз України" в уряді амбітно розраховують через два-три роки, у 2017 р.

Допомогти цьому також має перехід до ринкових тарифів на газ (та електроенергію також), ліквідація крос-субсидій і запровадження механізмів компенсацій для малозабезпечених.

В найближчі ж плани уряду входять реформа "Нафтогазу" у відповідності до Третього енергопакету ЄС.

Зокрема, планується у наступному році в рамках реформування управління газотранспортною системою України створити компанію-оператора ГТС і оператора ПХГ, після чого оголосити конкурс для залучення інвесторів з ЄС та США. Крім того, до 2020 року триватиме модернізація української ГТС за рахунок кредиту від ЄБРР та ЄІБ.

Україна планує збільшувати обсяги поставок газу не з Росії. Зокрема залишається в силі ідея побудови LNG-терміналу (для цього будуть продовжені переговори з Туреччиною щодо допуску іноземних танкерів зі скрапленим газом для проходження через Босфор), а також інтерконекторів (перемичок – ред.) з газотранспортними системами країн Евросоюзу. Так, для збільшення реверсу газу Україна планує побудувати газопровід Дроздовичі-Германовичі з Польщі протяжністю 110 км (2018 рік). Не

Передбачається також, що з 2017 року Україна розпочне інтеграцію своєї енергосистеми в мережу європейських енергосистем ENTSO-E.