UA / RU
Підтримати ZN.ua

Газові переговори РФ, України і Єврокомісії провалилися - ЗМІ

Переговірникам не вдалося домовитися з жодного питання, повідомило джерело.

Тристоронні переговори по газу Росії, України і Євросоюзу, які пройшли у вівторок у Відні, завершилися безрезультатно, передає "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело в українській делегації.

"Переговори завершилися", - сказав він.

На запитання, чи буде за підсумками переговорів у вівторок підписані якісь документи, він відповів: "Ні".

Говорячи про те, з яких питань не вдалося домовитися переговірникам, він сказав: "По всьому".

Читайте також: Медведєв підписав постанову про постачання газу в Україну за ціною $ 247

Перед цим джерело в українському уряді повідомило, що РФ не хоче підписувати з Україною "велику угоду" щодо газу на зиму.

Раніше в "Газпромі" заявляли, що розрахункова ціна газу для "Нафтогазу України" в третьому кварталі 2015 роки становить 287,15 доларів, четвертому - 262,5 доларів за тисячу кубометрів без "знижки".

В кінці березня Росія продовжила дію низької ціни на газ для України на другий квартал на рівні близько $ 248 за тис. куб. м. Переговори про "літній пакеті" повинні були відбутися ще в середині квітня, на них планувалося підписати нову "велику" тимчасова угода між НАК "Нафтогазом" і "Газпромом", який би врегулював "газові" відносини України і РФ до закінчення розглядів у Стокгольмському міжнародному суді. Однак навесні Росія відмовилася від участі в них, зустріч була перенесена на літо.

Обговорювана на тристоронніх переговорах Україна-РФ-ЄС знижка є такою лише за назвою, а фактично приводить неринкову ціну за формулою в контакті до реальних ринкових умов.

За словами міністра енергетики України Володимира Демчишина, формула контракту 2009 року між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" у III кв.-2015 виводить на неринкову ціну в $ 295-296 за тисячу куб. м. При цьому Україна купує реверсний газ по $ 250, відповідно, платити за російський газ більше не має наміру. "Думаю, російська ціна буде нижче, ніж європейська", – сказав Демчишин.

Ще в лютому "Нафтогаз" з подачі Єврокомісії запропонував "Газпрому" продовжити "зимовий пакет" до весни 2016 року. Нова тимчасова угода по газу з РФ вже технічно готова, заявляли з української сторони. У свою чергу в Москві заявляли, що готові скасувати принцип "бери або плати" для "Нафтогазу" до кінця року.