У випадку, якщо Росія зможе виконувати зобов'язання щодо газових постачань до Європи без участі України, Кремль може піти на більш безцеремонну поведінку у питанні дотримання суверенітету і територіальної цілісності своїх сусідів-слов'ян.
Про це у своїй статті для ZN.UA пише Андреас Умланд - доцент кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія", співробітник Центрального інституту з вивчення Центральної і Східної Європи (ZIMOS) в Айхштеті, Баварія.
"Що менше Росія потребує газопроводів України для експорту свого газу в ЄС, то слабкішою стає взаємозалежність обох країн... Якщо російські обхідні проекти будуть повністю реалізовані, Москва поступово звільниться від залежності від української ГТС", - зазначив Андреас Умланд.
Політолог нагадав, що досі будь-яке загострення у відносинах між Росією і Україною з Білоруссю створювало загрозу своєчасному постачанню енергоносіїв з Сибіру і Центральної Азії у Центральну і Західну Європу, могло призвести до втрат для російського бюджету, а також для репутації Кремля як постачальника енергії.
"Якщо ж Росія у недалекому майбутньому зможе виконувати велику частину своїх зобов'язань щодо газових постачань перед Заходом без обох "братських народів", такої залежності вже не буде", - підкреслив він.
"У гіршому випадку це може підштовхнути Кремль на більш безцеремонну поведінку в питанні дотримання суверенітету і територіальної цілісності своїх сусідів-слов'ян. Те, що такий сценарій не виключений, продемонстрували російські акції останніх 20 років у Придністров'ї, Абхазії і Південній Осетії", - вважає експерт.
Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Андреаса Умланда "Німецька геоекономіка у лабіринті російсько-українських відносин". !zn
Читайте також:
Росія згодна тільки на двосторонній консорціум з управління українською ГТС
Азаров запропонував здати "трубу" через морози
Серед українців - тільки 8% прихильників здачі "труби" Росії