Група компаній "Газ Україна" перебуває у фінальній стадії процесу придбання Одеського нафтопереробного заводу, що належить компанії "ЛУКОЙЛ". Про це кореспонденту ZN.UA повідомили відразу кілька учасників 4-го щорічного Українського енергетичного форуму Інституту Адама Сміта.
"Курченко (Сергій Курченко - лідер групи компаній "Газ Україна", авт.) забезпечив відшкодування з бюджету близько 200 млн грн багаторічної заборгованості з ПДВ перед заводом, що відкрило шлях до угоди", - повідомив учасник форуму, який побажав залишитися невідомим. За його словами, "Газ Україна" у лютому провела технічний і юридичний аудит на підприємстві. Джерело оцінило угоду в 200 млн доларів.
Як повідомлялося раніше, міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що очікує запуску Одеського НПЗ вже у березні. У той же час експерти сумніваються в цьому, посилаючись на необхідність проведення великого комплексу підготовчих заходів після більш ніж дворічного простою.
Група компаній "Газ Україна" спеціалізується на торгівлі нафтопродуктами і скрапленим газом, а також бере активну участь у забезпеченні державних підприємств нафтогазової галузі, зокрема НАК "Нафтогаз України" матеріально-технічними ресурсами та послугами. В кінці 2012 року Сергій Курченко придбав у Олександра Ярославського футбольний клуб "Металіст". За даними ЗМІ, сума угоди становить 300 млн доларів.
Як писало "Дзеркало тижня. Україна", ТОВ "Газ Україна 2020", що входить до групи "Газ Україна", підозрюється в причетності до контрабандних постачань нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів. За оцінками автора статті "Хто вкрав дороги" Романа Іванченка, обсяг постачань нафтопродуктів компанією "Газ Україна 2020" склав 608,3 тис. тонн високооктанових бензинів і майже 80 тис. тонн дизпалива. Автор зазначає, що прокручений за вказаними периферійними станціями обсяг бензину - тобто 688,3 тис. тонн палива - складає понад 80% від різниці між ввезеним і розмитненим бензином (при зіставленні даних митниці та "Укрзалізниці"), яку "не помітив" Ігор Калєтнік ще будучи головою Митниці. Таким чином, цей обсяг також скаладє дві третини від розміру акцизної "діри", яку обчислив Мінфін - близько 3 млрд грн.
"Все це дозволяє стверджувати, що якщо дана структура і не є безпосередньо оператором контрабандних постачань, то вже точно є видимою частиною цієї схеми, потягнувши за яку можна було б отримати назовні всю конструкцію", - пише Іванченко, відзначаючи, що при цьому ані митниця, ані СБУ з Генпрокуратурою, ані Податкова служба і міліція не бачать в цьому необхідності. !zn
Читайте також:
"Газ України 2020" може бути задіяна у схемі контрабандних постачань бензину в Україну
Власник "Газ Україна" мільйонер Сергій Курченко розширює свою бізнес-імперію
Мінфін розкрив схему тіньового імпорту бензину на 4 млрд грн