UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гальчинський бачить перерозподіл банківського капіталу і політику "свій—чужий" в Україні

Професор упевнений, що політика "свій-чужий" є сьогодні найбільш деструктивною.

При всій глибині революційних перетворень принцип наступності, поєднання в процесі розвитку логіки перериваного й безперервного не може ігноруватися.

Таку думку в інтерв'ю DT.UA висловив багаторічний президентський радник (1994-2004 рр..), голова Ради НБУ і Національного інституту стратегічних досліджень (2000-2005 рр.) професор Анатолій Гальчинський.

"Джерела катастрофічного стану в економіці криються саме в цьому. Приходять нові правителі й заявляють, що вони починають усе спочатку. Економіка неспроможна витримати подібне. Що стоїть за цим? Насамперед, переділ власності. У наш час функцію головного оператора в цьому взяв на себе НБУ. Банківська чистка - це фактичний переділ банківського капіталу. І так у всьому", - сказав Гальчинський.

На його думку, політика "свій-чужий", під якими б гаслами вона не здійснювалася, завжди була і залишається сьогодні найбільш деструктивною.

Читайте також: ГПУ підозрює екс-міністра Захарченка в отриманні 1,2 мільйона грн хабара

"У зв'язку з цим проблема деполітизації економічної системи набуває першорядного значення. Без цього трафік у напрямку економічного колапсу змінити неможливо. За великим рахунком починати необхідно з цього", - упевнений Гальчинський.

Читайте повністю інтерв'ю Юрія Сколотяного з Анатолієм Гальчинським: "Українське колесо в стратегії - це те, чого нам весь час бракує" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".