UA / RU
Підтримати ZN.ua

G7 та ЄС збираються вольовим рішенням поставити крапку у кризі з цінами на нафту та газ

Якщо обмеження цін на нафту поки що обговорюється лише в контексті Росії, то ціни на газ планують обмежити для всіх імпортерів для Європи.

Країни G7 та ЄС у п'ятницю, 9 вересня, оприлюднили низку намірів, які покликані вольовим зусиллям поставити крапку у кризі з цінами на нафту та газ. Про це повідомляють світові ЗМІ.

Так, вже наступного тижня Єврокомісія має надати чіткі пропозиції щодо обмеження ціни на весь імпортований газ. Таке рішення було ухвалено 9 вересня на позачерговому засіданні Енергетичного союзу, повідомляє Польське радіо.

Міністри енергетики країн Євросоюзу не змогли домовитися про обмеження цін на російський газ. Цю пропозицію зірвала Угорщина.

Проте вже наступного тижня Єврокомісія має надати чіткі пропозиції щодо бмеження ціни на весь імпортований газ.

А наприкінці вересня ці пропозиції будуть затверджені міністрами енергетики країн ЄС.

Також, 9 вересня стало відомо, що країни G7 планують обмежити ціну на нафту РФ на рівні 60 доларів за барель. Про це пише Reuters.

Ціна має бути встановлена ​​вище граничної собівартості видобутку російської нафти та враховувати історичні тенденції.

Найближчими тижнями країни G7 працюватимуть разом, щоб визначити граничну ціну та інші ключові деталі. Є кілька ключових даних, які розглядаються встановлення ціни, включаючи граничні витрати на видобуток російської нафти.

За словами експертів, це може означати потенційне обмеження приблизно в 60 доларів за барель, оскільки російська нафта марки Urals, заснована на еталонній марці Brent, продавалася за 50-70 доларів за барель у 2019 році.

Російські урядові документи вказують на граничну вартість видобутку сирої нафти в 44 долари за барель, хоча деякі західні чиновники вважають, що вона може бути дещо нижчою.

Нагадаємо, Міністерство фінансів США опублікувало попередній план щодо механізму обмеження цін на російську нафту. Заборона на морські перевезення сирої нафти набуде чинності 5 грудня, на нафтопродукти – у лютому 2023 року. Ембарго на імпорт у США збережеться.