Федеральна служба безпеки Росії затримала в Ростові-на-Дону інженера-конструктора місцевого оборонного підприємства за звинуваченням у держзраді у формі шпигунства. Про це повідомляє ТАСС із посиланням на Центр громадських зв'язків (ЦГЗ) ФСБ.
Передбачувано у справі знайдено український слід.
За даними спецслужби, затриманий з лютого по квітень 2023 року листувався у месенджерах із співробітником Головного управління розвідки Міноборони України та виконував його завдання. Які саме спецслужба не уточнює.
При цьому чоловік "ініціативно передавав інформацію про розташування підприємств ОПК, а також засобів ППО та особового складу ЗС РФ, розміщених на території Ростова-на-Дону", стверджує ФСБ.
Проти затриманого порушили справу за ст. 275 КК (державна зрада) у формі шпигунства. Після посилення статті у квітні цього року йому загрожує покарання аж до довічного ув'язнення. Прізвище чоловіка ФСБ не уточнює.
Раніше у травні у справі про держзраду затримали жителя Криму, який, за версією ФСБ, передавав українським військовим дані про рух російської військової техніки, яка прямувала до зони боїв. Відео з ешелонами, що рухаються 34-річний чоловік ныбито відправив у чат-бот одного з українських телеграм-каналів, за допомогою якого спецслужби України збирають розвіддані. У ФСБ заявили, що інформацію було використано для завдання ракетних ударів.
Нагадаємо, після початку війни в Україні Росію охопила хвиля справ про державну зраду. Приміром, у Сибірському відділенні Російської Академії наук кримінального переслідування вже зазнали 16 осіб.
Минулого тижня стало відомо, що параноя докотилася до найбільшого наукового центру російської оборонної промисловості - новосибірського Інституту теоретичної та прикладної механіки, що спеціалізується на створенні гіперзвукових ракет. Вже троє вчених Інституту заарештовано силовиками за статтею, максимальне покарання за якою цього року стало довічним – державна зрада.
Нагадаємо також, що в ніч на 16 травня Київ зазнав виняткової за своєю щільністю ракетної атаки - ворог запустив максимальну кількість ракет за найкоротший проміжок часу. Однак усі ці ракети були збиті силами українських протиповітряних сил, включаючи 6 ракет Кінжал, з приводу яких Росія поширювала легенду про їхню невразливість.
Усі наступні атаки на Київ закінчувалися з тим самим розгромним сухим рахунком на користь українських ППО.