Федеральна резервна система (ФРС) США у п'ятницю продовжила викуп казначейських облігацій США (US Treasuries), придбавши держпапери на суму $6,81 млрд. ФРС викупила облігації з погашенням у період із червня 2013 по листопад 2014 року.
Федеральна резервна система (ФРС) США у п'ятницю продовжила викуп казначейських облігацій США (US Treasuries), придбавши держпапери на суму $6,81 млрд. ФРС викупила облігації з погашенням у період із червня 2013 по листопад 2014 року.На засіданні 3 листопада ФРС прийняла рішення до кінця II кварталу 2011 року додатково викупити довгострокові казначейські зобов'язання на суму $600 млрд.
Голова ФРС Бен Бернанке не бачить ризику настання у США нової повномасштабної рецесії, однак не виключає можливості розширення програми з викупу облігацій. Купівля додаткового обсягу облігацій "визначено можлива", відзначив Бернанке в інтерв'ю програмі "60 хвилин" телеканалу CBS у неділю, додавши: "Це залежить від ефективності (чинної) програми. Залежить від інфляції. Нарешті, від того, як йтимуть справи в економіці".
Захищаючи прийняте рішення про початок нової програми з викупу облігацій, Бернанке заявив, що економіка США підійшла "вкрай близько до рубежу, коли ціни могли б почати падати, створюючи загрозу зниження зарплат і загального падіння економіки". На його переконання, кількісне пом'якшення, всупереч застереженням експертів, не призведе до інфляції. "Побоювання з приводу інфляції, вважаю, дуже перебільшені", - вважає Бернанке.
Глава американського ЦБ заявив, що на 100% впевнений у здатності ФРС взяти, коли буде потрібно, інфляцію під контроль, не допустивши її зростання вище рівня 2%, а також скасувати заходи щодо стимулювання зростання економіки. Бернанке не вважає ймовірною другу хвилю рецесії. У той же час, тривалий період високого безробіття знижує впевненість споживачів, що є головною загрозою для економіки США.
"Може знадобитися чотири, п'ять років, перш ніж ми повернемося до більш нормального рівня безробіття, що становить 5-6% замість нинішніх майже 10%. Тільки для підтримки безробіття на прийнятному рівні потрібне зростання економіки у 2,5%, і це те, що ми маємо зараз. Ми не дуже далекі від рівня, коли економіка перестає бути такою, що сама себе підтримує", - відзначив Бернанке.