UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франції виділить на «чорнобильські проекти» більше 47 млн ​​євро

Франція має намір перерахувати на фінансування «чорнобильських проектів» більше 47 млн ​​євро. Про це заявив прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон.

«Ми повинні покласти край цій сумній спадщині», - сказав голова французького уряду.

Ф.Фійон також зазначив, що Франція вже переказала на первинні роботи з реалізації «чорнобильських проектів» 160 млн євро.


Нагадаємо, 29 березня віце-президент ЄБРР Хорст Райхенбах заявив про те, що Європейський банк реконструкції і розвитку готовий виділити на чорнобильські проекти 120 млн євро.

30 березня посол Японії в Україні Тадаші Ідзава заявив, що незважаючи на катастрофічні наслідки землетрусу, Японія буде і надалі продовжувати фінансувати всі чорнобильські проекти.

У даний момент Японія внесла до Чорнобильського фонду «Укриття» 45,7 млн ​​євро. За актуалізованими оцінкамии ЄБРР, додаткова потреба у завершенні будівництва нового «саркофага» на ЧАЕС становить 740 мільйонів євро.

Загальна вартість чорнобильських проектів становить 1,55 млрд євро. У даний час в Чорнобилі будуються: сховище відпрацьованого ядерного палива-2 (СВЯП-2), Новий безпечний конфайнмент над об'єктом «Укриття» і завод з переробки рідких радіоактивних відходів.

22 червня 2010 року міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич сказав, що сподівається, що за п'ять років на майданчику Чорнобильської АЕС вдасться побудувати всі заплановані об'єкти.

17 вересня 2007 року ДСП «Чорнобильська АЕС» і французький концерн Novarka підписали контракт на будівництво нового безпечного конфайнмента над об'єктом «Укриття» Чорнобильської АЕС. Планувалося, що вартість робіт зі спорудження НБК за контрактом складе 505 млн дол, а термін будівництва об'єкту - 5 років, а термін експлуатації об'єкта - 100 років.

26 квітня 2011 року виповниться 25 років відтоді, коли в Україні відбулася наймасштабніша техногенна катастрофа сучасності - аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

ЧАЕС закрили 15 грудня 2000 року. Водночас саркофаг, зведений над четвертим енергоблоком, що вибухнув, поступово руйнується. Україна працює над спорудженням нового саркофага над об'єктом «Укриття».