UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фондові ринки обвалилися під впливом рішення ФРС США

Економісти визнають, що стан ринку все більше залежитиме від поширення і тривалості пандемії коронавірусу.

Фондові ринки і курс долара розбурхані і реагують зниженням після того як Федеральна резервна система США рекордно знизила ставку по федеральних фондах до 0-0,25% у зв'язку з економічними наслідками епідемії коронавіруса. Про це повідомляє агентство Reuters.

Радикальні заходи ФРС США покликані пом'якшити вплив епідемії на світову економіку, оскільки пандемія значно скоротила економічну активність у більшості країн, що викликало панічні настрої серед інвесторів.

Китай, друга економіка світу, демонструє найбільший економічний спад. Промислове виробництво в країні скоротилося на 20%, а споживча активність - на 20,5%.

Курс акцій MSCI в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні знизився на 3,1% - до мінімуму 2017 року, а Шанхайська фондова біржа повідомляє про зниження на 1,4%, незважаючи на масштабні вливання в економіку з боку китайського уряду.

Зниження ставки ФРС позначилось на прибутковості 10-річних казначейських облігацій США - вона впала з 0,95% до 0,65%. На азіатських ринках подешевшав долар США - його курс до ієни знизився на 1%, хоча днем раніше дешевшав і сильніше - на 1,7%.

"За історичними мірками розмах і вплив таких дій можна визнати надзвичайними, - сказав Натан Шитс, головний економіст компанії PGIM, що управляє активами на суму 1,3 трильйона доларів, - це схоже на постріл з гранатомета. Але ринки очікували, що екстраординарні дії будуть, тому ще не можна сказати, чи зміняться настрої на ринках".

Економіст зазначає, що в цілому інвестори очікують від адміністрації Трампа великих зусиль по стимулюванню економіки, що має продемонструвати здатність влади справлятися з впливом епідемії і гарантувати стійкість ринку.

"Показники економіки та ринків будуть залежати від того, наскільки важкою і тривалою буде епідемія", - вважає Шитс.

Аналітик J. P. Morgan Девід Стаббс вважає, що, незважаючи на пандемію коронавіруса, світова економічна криза малоймовірна, проте він визнає, що в найближчому майбутньому варто очікувати хвилі державних банкрутств. Голова Національного банку України Яків Смолій визнав, що пандемія коронавіруса може вплинути на українську економіку.