Фондовий майданчик "Українська біржа" в понеділок, 23 квітня, прийняла рішення про призупинення обігу акцій "Мотор Січі" (Запоріжжя).
"Виходячи з інформації Центрального депозитарію в понеділок про неможливість здійснювати облікові операцій по акціях" Мотор Січі ", УБ була змушена призупинити можливість укладення та виконання раніше укладених угод із зазначеними цінними паперами", - повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" глава правління фондового майданчика Олег Ткаченко.
У той же час він уточнив, що акції "Мотор Січі" продовжують перебувати в біржовому списку УБ.
Підставою для цього стала постанова Шевченківського районного суду Києва від 20 квітня 2018 року.
Відповідна постанова поки відсутня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Оскільки ЦД не може здійснювати облікові операцій по акціях "Мотор Січі", їх обіг автоматично зупинено не тільки на біржовому ринку, а й позабіржовому. Більш того, неможливий розрахунок за старими операціях із зазначеними цінними паперами.
Раніше вранці Служба безпеки України підтвердила, що проводить обшуки на ПАТ "Мотор Січ" в Запоріжжі. Як уточнила прес-секретар СБУ Олена Гітлянська, слідчі дії на підприємстві проводять київські слідчі.
Пізніше Гітлянська додала, що обшуки проводяться у зв'язку з статтею 113 ККУ за фактом підготовки до диверсії.
ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства постачається в понад 100 країн світу.
Влітку минулого року Генеральна прокуратура України виявила схему розтрати коштів підприємства на суму понад 350 млн гривень. За версією слідства, у 2013-2016 роках посадові особи ПАТ "Мотор Січ" скуповували "сміттєві" цінні папери, перераховуючи грошові кошти на рахунки підприємств з ознаками фіктивності. Після чого кошти переводилися у готівку
Раніше ПАТ "Мотор Січ" передало під управління іноземної компанії Сніжнянський машинобудівний завод, що знаходиться на тимчасово окупованій території сходу України. При цьому підприємство зберегло право власності на завод.