Фонд державного майна України в 2018 році планує продати "Одеський припортовий завод", "Центренерго", "Турбоатом", шість енергетичних компаній, "Аграрний фонд", "Державну продовольчо-зернову корпорацію України" та низку об'єктів малої приватизації, повідомив в.о. глави фонду Віталій Трубаров
На засіданні Американської торговельної палати Трубаров сказав, що на ОПЗ вже завершена інвентаризація. "У листопаді ми отримаємо стартову ціну, і в грудні цього року, якщо всіма учасниками процесу будуть дотримані терміни, ми встигаємо розпочати прийом заявок від потенційних інвесторів, аби на весну 2018 року вийти на безпосередній продаж", - повідомив він.
Трубаров також зазначив, що продаж "Центренерго" має відбутися навесні 2018 року. "По даному підприємству визначений радник, це польський філіал Ernst & Young. Найближчим часом ми розраховуємо від МЕРТу, Мінфіну і Мін'юсту отримати затвердження радника, який проведе аудит та надасть оцінку пакету акцій. Розраховуємо продаж на весну наступного року", - сказав він.
Трубаров повідомив, що в наступному році планується продаж пакетів акцій Миколаївської, Дніпровської, Херсонської ТЕЦ, а також Запоріжжяобленерго, Миколаївобленерго, Тернопільобленерго, Харківобленерго, Хмельницькобленерго, Черкасиобленерго.
В.о. керівника Фонду держмайна розраховує виконати план надходжень від приватизації у 2018 році у розмірі 22 млрд грн.
12 вересня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про те, що приватизація державних активів з одночасною зміною менеджменту в державних компаніях, які не можуть бути продані, дозволить досягти щорічного зростання економіки до 6-7%.
"До приватизації пропонуємо великі підприємства і підприємства, що працюють в нерегульованих галузях. У їх числі – держкомпанія "Центренерго" на весну 2018 року, Об'єднана гірничо-хімічна корпорація, ДПЗКУ, Аграрний фонд, Одеський нафтопереробний завод, який повернуто у держвласність, ОПЗ, Укргазбанк, "Турбоатом", "Укрспирт" та інші", - сказав глава уряду.