Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгострокові суверенні рейтинги дефолту емітента (РДЕ) Російської Федерації в національній і іноземній валютах з "BBB" до "BBB -" з "негативним" прогнозом.
"BBB-" є найнижчим рейтингом у категорії, яку інвестори позначають як "інвестиційну". Наступний щабель в методології Fitch - "ВВ+" - відноситься до "спекулятивного" рівня.
Одночасно були погіршені оцінки пріоритетних незабезпечених боргових зобов'язань РФ в національній та іноземній валютах - також з "BBB" до "BBB-".
Короткостроковий рейтинг в іноземній валюті підтверджений на рівні "F3", "стеля" за рейтингами знижена з "BBB" до "BBB-".
Рейтингова дія відображає суттєве погіршення економічного прогнозу Росії з середини 2014 року услід за різким падінням цін на нафту і курсу рубля в поєднанні з стрімким підвищенням процентних ставок, відзначає агентство.
Західні санкції також продовжують чинити тиск на економіку РФ шляхом блокування доступу російських банків і корпоративних емітентів до зовнішніх ринків капіталу.
Fitch прогнозує скорочення російського ВВП на 4% в 2015 році. Повернення до зростання може бути відкладено до 2017 року, вважають експерти агентства. ВВП у розрахунку на душу населення в 2015 році, ймовірно, скоротиться на чверть або навіть на третину в доларовому вираженні.
Також Fitch відзначає більш швидке скорочення золотовалютних резервів РФ, ніж передбачалося.
Fitch також звертає увагу на слабкі структурні чинники РФ порівняно з державами з відповідним рівнем рейтингів, високу залежність від сировинного сектора, порівняльну слабкість корпоративного управління.
Зниження напруженості у відносинах РФ з міжнародним співтовариством, яке потягне за собою припинення санкцій та відновлення доступу російських організацій до міжнародних ринків капіталу, може призвести до перегляду прогнозу рейтингів з "негативного" на "стабільний", зазначається в повідомленні.
Таке рішення може бути прийнято Fitch і у випадку стійкого відновлення цін на нафту в поєднанні зі зменшенням макроекономічних і фінансових факторів стресу.
Раніше, згідно з даними агентства Bloomberg, Росія стала п'ятою у списку країн з високою ймовірністю дефолту, випередивши Ліван, Єгипет і Португалію, рейтинг яких вважається спекулятивним. Вартість страхування від дефолту за п'ятирічними держоблігаціями Росії підскочила на 61 базисний пункт.