У російській газовій монополії відмовляються офіційно коментувати подробиці «газо-хімічних домовленостей», що дозволяє засумніватися в тому, що призначений для хімпідприємств Д.Фірташа газ фізично перетне український кордон у 2011 році. Не виключено, що дані обсяги - частина відсудженого у «Нафтогазу» природного газу, яким нині розпоряджається швейцарська компанія «РосУкрЕнерго». І цей власник міг дійсно постачати газ для Ostchem Group, яка не має української юрисдикції. А згодом за документами цей природний газ міг би значитися імпортованим до України.
Для реалізації такої схеми необхідна згода російської частини акціонерів «РосУкрЕнерго» (тобто де-факто - «Газпрому»), які готові понести збитки від реалізації газу за ціною, нижчою за середньоєвропейську (у першому кварталі 2011-го - 354 дол за тисячу кубометрів).
Не виключено, що пояснення такої «благодійності» газового монополіста може бути знайдено у можливому майбутньому продажу активів Ostchem Group «Газпрому» або ж його афілійованої компанії. «Моє завдання - сконцентрувати всю хімічну промисловість», - заявляв раніше Д.Фірташ. При цьому допускаючи продаж активів Group DF, до складу якої входить і Ostchem Group, вже у найближчому майбутньому.
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Алли Єрьоменко та Дмитра Марунича «Свій до свого по Своє».