UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фірташ повернув собі трейдера, якого продали за 1 долар

Апеляційний суд Угорщини у вівторок виніс остаточне рішення, яке підтвердило, що продаж компанії Emfesz за $1 у квітні 2009 року юридично не мав місця, у зв'язку з чим Group DF, яка об'єднує активи українського бізнесмена Дмитра Фірташа, має намір максимально швидко відновити контроль над компанією, йдеться в заяві Group DF.

"Компанія побоюється, що (Іштван) Гоці (очолював Emfesz на момент продажу - ред) після своєї поразки в Апеляційному суді може спробувати ліквідувати Emfesz", - наголошується в документі.

Group DF уточнює, що суд підтвердив, що у І.Гоці не було належної довіреності на момент, коли він обманним шляхом продав компанію Emfesz без відома її легітимного власника, компанії Mabofi, своєму помічникові, Тамашу Газда та зареєстрованій у Швейцарії компанії РосГаз АГ, власники якої залишаються невідомими.

Згідно з документом, незважаючи на рішення суду відновлення Emfesz може бути пов'язане з труднощами.

"Ми розуміємо, що Гоці вже зробив попередні кроки, щоб спробувати ліквідувати Emfesz, і таким чином не допустити повернення Emfesz нам", - наводиться в заяві пояснення директора Mabofi Девіда Карікаша.

За його словами, після винесення судом остаточного рішення компанія розраховує негайно отримати доступ до офісу і паперів Emfesz.

Керуючий директор Group DF і власник Mabofi Роберт Шетлер-Джонс нагадав, що у 2008 році Emfesz була найбільшим в Угорщині незалежним газовим трейдером. Компанія постачала більше 20% всього газу на внутрішній ринок країни, її оборот обчислювався 200 млрд форинтів ($1 млрд), чистий прибуток дорівнював приблизно 6 млрд форинтів, а на момент продажу на рахунках компанії знаходилося близько $150 млн.

"Сьогодні компанія знаходиться на межі фінансового колапсу, розгубивши всі свої ліцензії на торгові операції з газом і всіх своїх клієнтів", - констатував Р.Шетлер-Джонс.

Д.Фірташ є власником великих хімічних підприємств в Україні, Естонії і Таджикистані. Зокрема, в Україні йому належать, ВАТ "Азот" (Черкаси), ПАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", ПАТ "Концерн "Стирол" (Горлівка Донецької обл.) і ВАТ "Рівнеазот".

До активів Д.Фірташа також належать: у титановій галузі - "Кримський титан" (Армянськ, АРК, належить 50% -1 акція), його філії "Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат" (Житомирська обл.) і "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" (Дніпропетровська обл.); ВАТ "Кримський содовий завод" (КСЗ, Красноперекопськ, АРК), банк "Надра" (Київ).

За межами України йому належать заводи: "Нітроферт" (Естонія) та "Таджиказот" (Таджикистан).