UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фірми Коломойського за пів року заробили на "Центренерго" понад 4 млрд грн – "Схеми"

Сам олігарх говорить, що не має до компаній жодного відношення.

Пов'язані з олігархом Ігорем Коломойським фірми тільки за пів року заробили понад 4 млрд грн на продажу вугілля та газу державній компанії "Центренерго", офіс якої він ховав у лісі під Києвом, за завищеними цінами.

Як йдеться у розслідуванні програми "Схеми", про це свідчать документи щодо фінансової діяльності "Центренерго" за четвертий квартал 2019 та перший квартал 2020, отримані від джерела в податковій.

Так, згідно з документами, 59% вугілля з жовтня 2019 року по березень 2020 року "Центренерго" купило у компаній "Рекорд Систем" і "Синтез Ойл". Загальна сума контрактів з першою склала 2,4 млрд грн, з другою - понад 1,6 млрд грн. Але вони вугілля продавали за цінами, іноді вищими, ніж ринкові, приблизно на 20%.

Крім того, з січня 2020 газ для "Центренерго" почала поставляти компанія "Юнайтед енерджі". За цей період компанія поставила держпідприємству щонайменше 22,6 млн кубометрів газу на суму понад 103 млн грн. Ще 5,8 млн грн було сплачено цій компанії за бронювання потужностей.

Згідно з розслідуванням, "Юнайтед енерджі" акумулювала кошти на посередництві завдяки "пільговій" ціні на газ, за якою компанії продавала ресурс "Укрнафта", операційний контроль над якою має група "Приват" Коломойського.

"Укрнафта" продавала "Юнайтед Енерджі" газ за ціною 3500-3900 грн за тисячу кубометрів. А "Юнайтед Енерджі" поставляла газ на "Центренерго" на 33-49% дорожче – 5200 грн за тисячу кубометрів, стверджують журналісти.

Також вони знайшли зв'язок всіх цих трьох компаній – "Рекорд Систем", "Синтез Ойл" і "Юнайтед Енерджі" - з Ігорем Коломойським.

Сам олігарх, коментуючи цю інформацію, заявив, що не має відношення до діяльності компаній, акціонером яких він є.

"Я не ухвалюю управлінські рішення. Я в компанії "Синтез Ойл" як акціонер, але я в цьому не впевнений", - сказав бізнесмен, заперечуючи свою причетність і до двох інших компаній. Він також заявив, що йому не відомо про постачання вугілля його компаніями на "Центренерго".

Читайте також: Гривня на міжбанку подешевшала на 50 копійок

Нагадаємо, Фонд держмайна, який володіє основною часткою "Центренерго" разом з експрем'єром Олексієм Гончаруком почав зміну лояльного до Коломойського керівництва енергокомпанії. Однак поки цей процес йшов в судах, "Центренерго" встиг переїхати і забарикадуватися.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Фонд держмайна працює над підготовкою ПАТ "Центренерго" до приватизації.

4 березня було оприлюднено розпорядження Кабміну №205 від 26 лютого 2020 року, яким уряд погодився з пропозицією ФДМУ про призначення Корчинського.

Окружний адміністративний суд Києва 28 лютого заборонив ФДМ здійснювати дії, спрямовані на зміну членів дирекції ПАТ "Центренерго", зокрема, в. о. гендиректора компанії Володимира Потапенка, і вносити відповідні зміни до держреєстру.