UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фінляндія внесла продаж землі росіянам до списку загроз безпеці – Forbes

Російські гібридні війни змусили Гельсінкі задуматися над тим, чи варто продавати іноземцям землю біля стратегічних об'єктів.

Комітет національної безпеки в уряді 3 оновив список дій, які він вважає загрозливими і вірогідними методами гібридної війни. Раніше фінські військові традиційно вважали найбільшими загрозами національній безпеці тероризм і війну з іншими країнами.

Але тепер в списку загроз також опинилися продаж нерухомості іноземцям, інформаційна війні і "стратегічне використання міграції". Про це на сторінках Forbes пише аналітик консалтингової компанії Control Risks Стіна Хартікайнен.

Вона зауважує, що після початку війни на Сході України, російсько-фінські відносини загострилися. Попри те, що вірогідність прямої війни між країнами наразі малоймовірна, побоювання у питаннях безпеки все ж зростають. Саме ці страхи тепер можуть стати причиною обмеження права власності на землю для іноземців в Фінляндії.

Автор зауважує, що попри те, що в списку потенційних загроз не вказано чітко, що йдеться про небезпеку від Росії, очевидно, що саме вона лякає Гельсінкі. З 2000 року все більше росіян і російських компаній купували землю в Фінляндії. Але тепер влада країни боїться наслідків для національної безпеки, якщо росіяни будуть володіти нерухомістю поблизу стратегічних об'єктів.

Водночас, Хартікайнен зауважує, що ці страхи з'явилися не вчора і міністерство юстиції Фінляндії вже не перший рік працює над правом уряду ставати на заваді укладанню угод купівлі-продажу землі біля стратегічно важливих місць. Однак зараз, якщо такий закон нарешті з'явиться, він буде стосуватися лише угод, пов'язаних з покупцями із країн за межами ЄС. І на практиці, швидше за все, його будуть застосовувати лише проти клієнтів з Росії.

Також Фінляндія вважає, що говорити про зняття санкцій з Росії занадто рано. Міністр фінансів Фінляндії Александр Стубб нагадав про необхідність дотримання Мінських угод. Також у Гельсінкі непокояться через росіян, які служать в фінській армії. Адже серед них потенційно можуть бути шпигуни.

Читайте детальніше про російсько-фінські відносини у спецпроекті ZN.UA "Викрадення Європи".