UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фінкомпанії вивели з Великобританії понад $ 1 трлн через Brexit

Активи виводять у Дублін, Люксембург, Франкфурт і Париж.

Банки та інші фінансові компанії, в очікуванні Brexit, вивели з Великобританії в країни Європейського союзу господарські операції, персонал і активи клієнтів загальною вартістю близько 800 млрд фунтів стерлінгів (понад $ 1 трлн), повідомляє консалтингова компанія EY.

EY дослідила публічні заяви 222 найбільших гравців британського ринку фінансових послуг. Вона відстежувала динаміку сектора з моменту завершення референдуму про Brexit у червні 2016 року.

"Виходячи з поточного стану справ у відповідності з очікуваннями регуляторів у фінансових компаній не залишається іншого вибору, окрім як готуватися до сценарію Brexit без угоди", - заявив керівник практики EY в секторі фінансових послуг у Великобританії Омар Алі.

Крім того, далеко не всі компанії, що опублікували плани переведення операцій з Лондона у зв'язку з Brexit, розкривали дані про вартість активів.

"Суму все ще можна назвати скромною з урахуванням того, що активи лише одного банківського сектора Великобританії оцінюються майже в 8 трлн фунтів, але вона може стати більше по мірі наближення до Brexit", - наголошується в документі.

На кінець листопада 36% вивчених EY компаній заявили про плани перенести частину операцій з Лондона в інші європейські столиці. У тому числі такі кроки готують більше половини (55%) опитаних банків, включаючи інвестбанки, і брокерські компанії, а також 44% керівників компаній та 42% страховиків.

Майже третина (30%) компаній позначали кінцевий пункт переміщення активів та працівників. За даними EY, лідирують Дублін, Люксембург, Франкфурт і Париж.

25 листопада, під час позачергового саміту ЄС щодо Brexit, країни Євросоюзу прийняли угоду, а також декларацію про відносини Британії та ЄС після виходу країни з організації. На час перехідного періоду Сполучене Королівство не зможе брати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але продовжуватиме вносити кошти в бюджет організації і визнаватиме рішення Європейського суду. Крім того, Лондон буде залишатися членом європейського ринку та Митного союзу.