UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФГВФО: 80% активів банків-банкрутів існують виключно "на папері"

Вартість активів 70 банків, що ліквідуються 94 мільярди гривень замість 418 мільярда гривень.

Незалежні оцінювачі оцінили активи 70 ліквідованих банків, у яких сформована ліквідаційна маса, 94 мілліардів гривень, хоча "на папері" їх вартість більше 418 мілліардів гривень, повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Таку різницю пояснюють тим, що при оцінки враховується актуальна ринкова вартість забезпечення за кредитами, а не цифри, зафіксовані в бухгалтерських документах банків. При цьому 80% активів неплатоспроможних банків - це кредити, зазначають у ФГВФО.

Основними характеристиками, які впливають на ринкову вартість, є наявність застави та його вартість, історія обслуговування кредитів, стан претензійно-позовної роботи, фінансовий стан позичальників та інше.

Разом з тим, 90% кредитного портфеля неплатоспроможних банків є проблемним і не обслуговується. Менше 5% з числа позичальників продовжують виконувати перед банком свої зобов'язання після визнання його неплатоспроможним, запевняють у ФГВФО.

Майже половина кредитного портфеля всіх неплатоспроможних банків (на суму майже 180 млрд грн) видана 600 великим бізнес-групам, половина з яких - пов'язані з банками особи, які не обслуговують свої зобов'язання. Частина позичальників та переданих у заставу банку об'єктів - розташовані в Криму і зоні проведення АТО. Загалом на непідконтрольної Україні території знаходяться активи на 50 мілліардів гривень. Більш 10% від загального кредитного портфеля банків (на 37 млрд грн) - кредити, заставою за якими виступають "сміттєві" цінні папери, зазначає ФГВФО.

Раніше, в Україні за рік припинили роботу більше 20 банків. Станом на січень 2017 року кількість банків склало 94.

Нагадаємо, незалежні оцінювачі оцінили реальну вартість активів банку "Михайловкий" у 138 мільйон гривень. Це на 36 менше зазначених "на папері" 5,1 мільярдів гривень.