Фонд державного майна (ФДМ) України продав 40% акцій виробника добрив ЗАТ «Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" компанії IBE Trade Corp. Назвати оборудку вдалою складно - ціна продажу держчастки опинилася на третину нижчою номіналу і втричі меншою, ніж оцінюють галузеві аналітики. Про це у середу, 1 грудня, пише газета "Коммерсантъ-Украина".Як стало відомо, 17 листопада ФДМ уклав із дочірньою структурою IBE Trade Corp. - компанією Worldwide Chemical Llc - договір купівлі-продажу 40% акцій ЗАТ «Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" за 276,5 млн грн (близько $35 млн), повідомило джерело, знайоме з деталями угоди. За його словами, Worldwide Chemical, як власник 60% "Азоту", скористався правом першочергового викупу акцій.
У прес-службі ФДМ цю інформацію не підтвердили, але і не спростували. Прес-секретар IBE Trade Corp. Євген Халецький відмовився від коментарів.
Ціна продажу виявилася на 34,4% нижчою за номінальну вартість держпакету, яка станом на 14 липня поточного року, коли ФДМ виставив його на продаж у 2010 році, становила 422,68 млн грн.
Аналітик ІК Dragon Capital Тамара Левченко оцінює держчастку «Азоту», виходячи з його виробничих показників і порівняння з найближчими конкурентами, не менше ніж у $100 млн.
Аналітик ІК Concorde Capital Руслан Патлавський допускає, що IBE Trade Corp. викупила держчастку "Азоту" для подальшого перепродажу.
За словами адвоката юридичної компанії "Василь Кисіль і партнери" Наталі Доценко-Білоус, продаж держпакету за такою низькою ціною несе потенційні ризики для нинішніх та можливих майбутніх власників "Азоту".
"Продаж держакцій дешевше номіналу дає підстави для аналізу дій не тільки ФДМ, а й оцінювача з боку Генпрокуратури. Таким чином, продажем держчастки "Азоту" Фонд заклав для його покупця ризики подальшого судового оскарження угоди", - вважає вона.
ЗАТ «Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" - четвертий за обсягами виробник азотних мінеральних добрив в Україні. Товариство було створено в 2004 році ФДМ і Worldwide Chemical. Фонд вніс ву ЗАТ основні активи сєверодонецького держпідприємства з виробництва азотних міндобрив в обмін на 40% акцій, а інвестор зобов'язався внести $120 млн за 60% акцій.
За даними учасників ринку, співвласниками IBE Trade Corp. є підприємець Алекс Ровт, народний депутат від Партії регіонів Олексій Кунченко і бізнесмен Микола Ольшанський.За матеріалами: Коммерсантъ-Украина