UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФДМ хоче продати Одеський припортовий і "Центренерго" у грудні

Продаж великих об'єктів відбудеться, якщо Кабінет міністрів прийме відповідне рішення.

Фонд державного майна України переглянув графік приватизації на 2015 рік. Згідно за наказом голови ФДМ, на листопад заплановані конкурси з елементами аукціону з продажу 70% акцій "Миколаївобленерго", 70% "Хмельницькобленерго", 65% "Харківобленерго" і 50% ВАТ "Тернопільобленерго".

На грудень Фонд запланував конкурсну приватизацію 94,5% Одеського припортового заводу, а також 68% "Центренерго"

Крім того у грудні також планується виставити на конкурс 95% "Сумихімпром", 55% "Запоріжжяобленерго", 91,5% "Акціонерна компанія "Свема", 95% Одеської ТЕЦ і 95% Херсонської ТЕЦ.

Також на грудень запланований продаж 95% (за винятком пільгового продажу) Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу та Миколаївській ТЕЦ, а також 51% ПАТ "Спектр-Сміла" і 100% заводу "Червоний Промінь".

На жовтень ФДМ запланував конкурсний продаж 50% акцій ПАТ "Укрнафтопродукт", 25% Дніпровського машинобудівного заводу і 96% Тернопільського радіозаводу "Оріон".

Фонд уточнює, що продаж енергооб'єктів і ОПЗ відбудеться за умови прийняття Кабінетом міністрів рішення про умови продажу. Крім того, від уряду відомство очікує прийняття рішення про приватизацію ПАТ "Дніпродзержинська теплоелектроцентраль", НДіКПІ атомного і енергетичного машинобудування, АТ "Свема", Херсонської і Одеської ТЕЦ, ПАТ "Сумихімпром".

18 вересня міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус заявив, що продаж великих українських підприємств відбудеться у 2016 році. "Законопроекти затримуються, але, практично велика приватизація відкладається на наступний рік", – сказав міністр, виступаючи у Верховній Раді.

За даними липневого опитування Соціологічної групи "Рейтинг", українці в цілому виступають проти приватизації державних підприємств. Відповідаючи на питання про долю залишилися в держвласності 4 тисяч підприємств, 49% респондентів відповіли, що вони повинні залишатися державними компаніями, ще 30% згодні продати тільки частину з них, але більшість залишити в держвласності, 12% згодні продати більшість залишків держвласності, а 1% готові продати все держмайно.