Компанія ExxonMobil просить у Департаменту юстиції США зробити для неї виключення в американських 3 проти Росії і дозволити відновити спільні з "Роснефтью" бурові роботи у кількох регіонах.
Про це з посиланям на власні джерела пише лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal, додаючи, що це такі роботи заборонені санкціями, які були запроваджені після російського вторгнення в Україну.
ExxonMobil ще в 2015 році подала заявку в Департамент юстиції США з проханням дозволити їй відновити розробку покладів в Чорному морі. Але їй було відмовлено. Але у лютому колишній генеральний директор нафтової компанії Рекс Тіллерсон став Держсекретарем. І в березні ExxonMobil знову попросила зробити для неї виключення.
В цей же час, у Держдепартаменті сказали виданню, що Тіллерсон впродовж двох років буде дистанціюватися від будь-яких питань, пов'язаних з ExxonMobil і не буде брати участь в ухваленні будь-яких державних рішень, які стосуються його колишньої компанії.
Американські санкції проти Росії заморозили великі проекти, про які ExxonMobil під керівництвом Тіллерсона домовилася з "Роснефтью" ще в 2012 році. Йдеться про спільну розробку родовищ нафти в Арктиці, буріння із застосуванням новтініх технологій у Сибіру, а також про спільні пошукові роботи в Чорному морі.
В 2014 році уряд США вже робив для ExxonMobil виключення з режиму санкцій, дозволивши їй завершити бурові роботи в російській Арктиці. Тоді Тіллерсон і інші керівники компанії переконали Вашингтон, що небезпечно лишити роботи незавершеними. Департамент юстиції дав згоду. Але у жовтні, коли буріння було завершене, ExxonMobil припинили участь у спільному з Росією проекті.
Тепер ExxonMobil добивається поступок від Департаменту юстиції США, аргументуючи це тим, що санкції ЄС проти Росії не забороняють її конкурентам працювати з Росією. Тому американська компанія боїться, що норвезька Statoil і італійська Eni просто витіснять її з Чорноморського регіону.
Нагадаємо, що нещодавно під час візиту в Росію Держсекретар Рекс Тіллерсон обговорив у Кремлі Україну, не зачіпаючи питання санкцій. Крім того, на зустрічі міністрів закордонних справ G7 представники США і Великої Британії пропонували запровадити нові обмеження проти РФ за її підтримку режиму Бешара Асада в Сирії, який застосував хімічну зброю проти мирних мешканців. Однак, голови МЗС G7 підтримали продовження дії нинішніх санкцій проти Росії, але запроваджувати нові не наважилися.