Світ повинен звикнути до низьких цін на нафту, заявив головний виконавчий директор ExxonMobil Рекс Тіллерсон, пише The Financial Times.
Як уточнює агентство AP, Тіллерсон очікує, що ціни на нафту залишаться на низькому рівні протягом найближчих двох років через великі світові запаси нафти і слабке економічне зростання. "Люди повинні звикнути до такого стану справ", - сказав він.
У своїй презентації для інвесторів компанія прогнозує, що ціна на нафту буде залишатися на рівні в $ 55 в найближчі два роки.
Як зазначається у статті FT, Тіллерсон заявив, що, незважаючи на падіння цін на нафту, виробництво продовжить своє зростання, а видобуток у США показує стабільність. "Тривалий період низьких цін на нафту дозволить поліпшити становище Exxon, що дасть їй можливість стати сильніше у фінансовому плані, більше, ніж кому-небудь серед конкурентів на ринку", - йдеться у публікації.
Він пояснив, що світові ціни на нафту впали на 50% ччерез те, що зростання попиту в Китаї та інших країнах уповільнилося, а поставки нафти з США збільшуються.
Раніше компанія заявила, що скоротить капітальні витрати в 2015 році на 12%, незважаючи на збільшення видобутку нафти на 7%. У 2016-2017 роках в середньому витрати будуть становити менше $ 34 млрд.
ExxonMobil повідомляла, що планує за підсумками 2015 року наростити обсяги виробництва на 2% до 4,1 млн барелів нафтового еквівалента на добу. Протягом найближчих трьох років ExxonMobil має намір запустити 16 великих нафтогазових проектів і збільшити видобуток до 2018 року.
"ExxonMobil" - американська компанія, найбільша приватна нафтова компанія в світі, одна з найбільших у світі корпорацій за розміром ринкової капіталізації.
За даними міністерства енергетики США, запаси нафти в США минулого тижня зросли на 10,3 млн барелів. Аналітики, опитані Bloomberg, очікували підвищення на 3,95 млн барелів. Запаси досягли 444,37 млн - максимуму з серпня 1982 року, тобто за всю історію збору даних.
Раніше міністр нафтової промисловості країни Алі аль-Нуайме заявив, що Саудівська Аравія буде видобувати стільки нафти, скільки буде потрібно її покупцям, і не має наміру знижувати видобуток в найближчому майбутньому.