Євросоюз разом зі США і Японією подали до Світової організації торгівлі (СОТ) скаргу на Китай, звинувачуючи його в дискримінаційному обмеженні експорту рідкоземельних металів, необхідних для виробництва високотехнологічних продуктів. Комісар ЄС з торгівлі Карел де Гюхт у вівторок, 13 березня, заявив у Брюсселі, що Євросоюз ініціював у СОТ погоджувальну процедуру.
Він зазначив, що Китай як постачальник рідкоземельних металів фактично є монополістом і, вводячи експортні квоти, мита і мінімальні ціни на цю сировину, він дискримінує покупців у всьому світі, порушуючи свої зобов'язання перед СОТ. Євросоюз також подав скаргу на Китай, протестуючи проти обмежень на поставки вольфраму і молібдену, важливих для сталеливарної промисловості.
Тим часом Китай назвав подану на нього скаргу «поспішною» і «несправедливою», попередивши, що цей крок може зашкодити торговим відносинам. В оприлюдненій 13 березня заяві офіційного інформаційного агентства «Сіньхуа» говориться, що введені КНР квоти на експорт рідкоземельних металів справедливі, оскільки країни-члени СОТ мають право вживати необхідних заходів для захисту своїх ресурсів і екології.
Китай також вказав, що введення таких обмежень виправдане, якщо країна-експортер знижує власне виробництво і споживання сировини. Автор коментаря в «Сіньхуа» попередив, що, враховуючи «настільки неадекватні і несправедливі звинувачення, Китай буде рішуче відстоювати свої законні права в сфері торгівлі». !zn
Читайте також:
Україна поскаржиться на Росію в СОТ за обмеження імпорту українських сирів
СОТ остаточно схвалила приєднання Росії
Азаров хоче змінити в умовах членства України в СОТ тільки дрібні деталі
Москва вже майже прямо пропонує Києву відмовитися від членства в СОТ