Експорт "Газпрому" у далеке зарубіжжя у березні 2012 року впав у порівнянні з березнем 2011 року на 23% - до приблизно 11,3 млрд куб. м, свідчать попередні розрахунки на основі даних ЦДУ ПЕК.
Причиною зниження постачань може бути у тому числі і відновлення постачань газу з Лівії до Італії (у березні минулого року вони не здійснювалися). Але очевидно, що причина не тільки в італійському ринку, а й у падінні попиту на всьому південному напрямку.
За даними на 27 березня з початку року було експортовано 38 млрд куб. м, що на 9,7% нижче, ніж за той самий період минулого року. Усього за підсумками I кварталу 2012 року може бути експортовано 39,2 млрд куб. м.
Офіційний прогноз експорту на рік - 154 млрд куб. м проти 150 млрд куб. м в 2011 році. У минулому році весь зріст експорту був забезпечений успішними продажами саме у першому кварталі. Навряд чи варто чекати на виправлення ситуації в четвертому кварталі.
Ситуація з використанням української транзитної системи змінилася драматично: транзит до країн західної та центральної Європи ужгородським коридором знизився майже у два рази (на 47%) - до 3,6 млрд куб. м.
Видобуток газу у Росії у березні 2012 зріс на 1% - до 62,2 млрд куб. м, видобуток газу "Газпрому" знизився на 1% - до 47,2 млрд куб. м.
Всупереч заяві глави "Газпрому" Олексія Міллера про те, що Росія закінчила відбір зі сховищ, статистика говорить, що він все ще триває. З початку сезону відбору було відібрано з російських підземок близько 43 млрд куб. м при тому, що оперативний запас у сховищах на початок зими становив 65,2 млрд куб. м. !zn
Читайте також:
Та не пересохнуть газові труби!
Україна довела, що не привласнювала російський газ
Азаров: якщо Росія припинить транзит газу, Україна знайде вихід
«Нафтогаз» уже знайшов охочих використовувати українські сховища газа
Єврокомісія заборонила «Газпрому» використовувати «Північний потік» на повну потужність