UA / RU
Підтримати ZN.ua

Естонію назвали найкращою країною для блокчейн-технологій і криптобизнеса

Багато країн ставляться позитивно до технології блокчейна, але кріптовалюти викликають дуже насторожене ставлення урядів.

Естонії назвали найкращою країною для розвитку бізнесу в сфері криптовалют і блокчейна. Такі результати дослідження Doing Crypto Index, проведеного експертами білоруської громадської ініціативи "Летючий університет". Про це повідомляє ЕП з посиланням на Deutsche Welle.

Для першого етапу дослідження були вибрані держави, де найбільш помітно поширення блокчейн-технологій в останні роки. Оцінка проводилася за трьома напрямками: політичні, правові та інфраструктурні умови. Саме сукупність цих трьох критеріїв дає найбільш повну картину про країну з точки зору умов ведення в ній криптобизнеса.

Лідером у рейтингу Doing Crypto Index виявилася Естонія - там склалися сприятливі умови по всім трьох напрямках.

Естонські влади сприймають технології блокчейну досить прихильно і вважають їх пріоритетним напрямком державного розвитку. Естонія була однією з перших країн світу, яка прийняла спеціальні поправки до закону про боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, які дозволяли вести в країні криптобизнес.

Більш того, в Естонії у цілому можна досить швидко відкрити бізнес і легко його вести - це результат дуже прогресивною юрисдикції в таких сферах, як електронне резидентство і електронний нотаріат.

У цілому дослідження показало, що всі країни світу, стан яких оцінювався, безумовно позитивно ставляться до технології блокчейна, але безпосередньо кріптовалюти викликають дуже насторожене ставлення урядів. Хоча до прямим заборонам і обмеженням це призводить лише в рідкісних випадках. Так, операції з криптовалютой практично неможливі в Китаї, а Південна Корея заборонила проведення ICO (первинне розміщення токенів. - Ред.).

Друге місце в рейтингу зайняла Австралія, третє - Сінгапур. Україна посіла останнє місце з 23 країн, ситуація в яких було проаналізовано фахівцями.

Нагадаємо, що 25 грудня капіталізація криптовалют впала до $ 129 млрд, хоча за день до цього становила $ 143 млрд. Bitcoin подешевшав на 9,3% - до $ 3812 за монету. Його капіталізація скоротилася на $ 6,5 млрд, до $ 66,5 млрд, і становила 51,6% ринку.

Докладно про цей фінансовий інструмент читайте в матеріалі Олександра Шарова "Криптовалюти: глобальні гроші або глобальна піраміда" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".