Про це заявив комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.
«Ми готові сприяти примиренню між сторонами. Але, звичайно, чого ми не хочемо, так, щоб ситуація мала негативний вплив на ЄС», - заявив він.
Він зазначив, що Єврокомісія уважно стежить за дискусією між Києвом і Москвою щодо газових контрактів.
Разом з тим, перший секретар Посольства Німеччини в Україні Таня Байєр переконана, що чинний газовий контракт між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» виключає повторення «газової війни» між Україною і Росією.
Вона нагадала, що і Україна, і Росія неодноразово підкреслювали, що при всіх протиріччях вони будуть виконувати вимоги чинної угоди про постачання російського газу до України і його транзит до Європи.
Т.Байер переконана, що в разі ліквідації «Нафтогазу», виконання всіх його зобов'язань має взяти на себе компанія-наступник.
Таким чином, на її думку, ніяких передумов для виникнення «газової війни» між Україною і Росією, основною умовою якого є порушення однієї зі сторін існуючих домовленостей, просто немає.
Нагадаємо, російська сторона заявляла, що готова відстоювати свою позицію щодо газової угоди з Україною у будь-якому суді і вважає неприйнятними маніпуляції з можливою реорганізацією «Нафтогазу» для розірвання контракту.
6 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна фактично підготувала матеріали для вирішення у міжнародному арбітражі газової суперечки з Росією про умови постачання і транзиту газу.
Також звучали заяви, що, через газовий скандал, Росія готова розірвати «харківські угоди» з Україною, у разі чого російський флот облишить Севастополь достроково, а Україна втратить знижку на газ.