ЄС може визнати відповідність українських фітосанітарних процедур до європейських
Проведені в Україні фітосанітарні процедури в майбутньому можуть бути визнані еквівалентними до європейських, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» глава української переговорної групи зі створення зони вільної торгівлі з ЄС, заступник міністра економіки Валерій П'ятницький.
Проведені в Україні фітосанітарні процедури в майбутньому можуть бути визнані еквівалентними до європейських, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» глава української переговорної групи зі створення зони вільної торгівлі з ЄС, заступник міністра економіки Валерій П'ятницький.«Системно підготовлена частина угоди (про зону вільної торгівлі - ред.) стосовно санітарних та фітосанітарних норм. Цей розділ вже містить кілька десятків сторінок, досить детальний, у ньому присутні вже й наші амбіції - процес гармонізації має відображатися у процесі доступу на внутрішній ринок ЄС. А не просто гармонізація заради гармонізації. І в майбутньому, можливо, ЄС визнає процедури, які проводяться у нас в цій сфері, еквівалентними до європейських. Для нас дуже важливо визнання цієї еквівалентності», - заявив П'ятницький.
Заступник міністра економіки заявив, що вже під час наступного раунду переговорів може бути завершено узгодження розділу про держзакупівлі.
«Розділ про держзакупівлі тривалий час не міг бути ефективно відпрацьований, оскільки у нас в країні йшла робота над законодавством. Прийняли відповідний закон, і перемовникам відразу ж стало простіше, оскільки з'явився фундамент для подальшої роботи. Це значний рух вперед, і наступного разу, можливо, ми зможемо цей розділ закінчити», - підкреслив П'ятницький.
Він також констатував, що успіхи в 13 раунді переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС є результатом тривалої і планомірної роботи.
«Якби не було просування раніше, то ніякого дива ось зараз теж не відбулося б. В угоді багато розділів, півтора десятка. Щодо кожного паралельно йде робота. І мені здається, що наші європейські колеги вчинили не зовсім коректно, коли заявили, що у нас погоджено тільки чотири розділи за два роки. Так скільки ж нам знадобиться років, щоб узгодити всі решта? Насправді у нас іде паралельний процес, і ми досягли у кожному розділі певного рівня. Десь це може бути 70 відсотків, десь 80 чи навіть 90», - підкреслив П'ятницький.
Детальніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної з Валерієм П'ятницьким у свіжому номері «ДТ».